کد خبر: 3923504
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۵
امام جمعه پلدختر با بیان این‌که یادمان شهدای گمنام پلدختر با طراحی سنتی و اسلامی در حال احداث است، گفت: فاز دوم اجرای این یادمان به مردم واگذار می‌شود.

فاز دوم یادمان شهدای گمنام پلدختر به مردم واگذار می‌شودبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام محسن موسوی، امام جمعه پلدختر، چهارشنبه، ۲۶ شهریورماه، در جلسه شورای هماهنگی دفاع مقدس شهرستان پلدختر که در سالن شهدای فرمانداری این شهرستان برگزار شد، ضمن گرامی‌داشت هفته دفاع مقدس،  اظهارکرد: تکمیل و بازسازی یادمان شهدای گمنام پلدختر نمونه‌ای بارز برای تجلیل مردم از مقام شامخ شهداست که به‌همت سپاه سیدالشهدا فاز نخست یادمان ساخت گنبد و دو متر محوطه‌سازی در حال انجام است و فاز دوم آن به مردم واگذار می‌شود.

وی با اشاره به این‌که برای احداث فاز دوم یادمان شهدای گمنام باید مردم و خیرین پای کار بیایند، افزود: در هفته دفاع مقدس باید فضاسازی در خور شأن شهدا در ادارات شهرستان اتفاق بیفتد.

موسوی با بیان این‌که انقلابی‌ بودن به شعار نیست، عنوان کرد: انقلابی‌گری به این است که زمانی‌که انقلاب به شما نیاز دارد باید در عرصه ورود پیدا کنید و حاضر باشید.

در ادامه این جلسه حسن رضائیان، فرماندار پلدختر، با بیان این‌که از ریاست دادگستری و نیروی انتظامی انتطار دارم با کسانی‌که در شهرستان فرافکنی می‌کنند برخورد شود، عنوان کرد: با فرمانده نیروی انتظامی استان لرستان صحبت شده و از مسئولان استانی هم خواستیم که با افرادی‌که دنبال فرافکنی و تفرقه هستند و در فضای مجازی به اشخاص اهانت می‌کنند برخورد شود.

وی با اشاره به این‌که ما از نقد منطقی و عقلانی مکدر نیستیم و از نقد عقلانی استقبال می‌کنیم، افزود: از غرض و مرض واقعا تاسف و تاثر داریم که کسی بخواهد با غرض و مرض بحثی را دنبال کند.

رضائیان عنوان کرد: اهانت‌کنندگان فضای مجازی شخصیت خود را نشان داده و کسی‌که کرامت انسان‌ها را لحاظ نکند بی‌شخصیتی کرده و در قلوب مردم جایگاهی ندارد.

فرماندار پلدختر با اشاره به این‌که نقد منطقی و عقلانی اصحاب رسانه تاثیرگذار است، بیان کرد: بارها در فضای مجازی به ما اهانت شده است اگر کسی عالم، معتقد و اصالت دارد باید به فکر توسعه و تعالی شهرستان باشد.

منصور کریمی، فرمانده سپاه ناحیه پلدختر نیز در این جلسه با بیان این‌که هفته دفاع مقدس فرصتی برای مرور رشادت‌های هشت سال دفاع مقدس است، اضافه کرد: چهل برنامه‌ مختلف در هفته دفاع مقدس در شهرستان پلدختر با کمک سایر دستگاه‌های اجرایی برگزار می‌شود ولی برنامه‌های امسال باید متفاوت‌تر از قبل برگزار شود.

وی بیان این‌که امسال به‌دلیل ویروس کرونا صبحگاه مشترک برگزار نمی‌شود ولی رژه مورتوری در روز نخست هفته دفاع مقدس انجام می‌شود، اظهارکرد: برگزاری یادواره شهدای مداح شهرستان پلدختر، اعزام راویان دفاع مقدس به مدارس‌، افتتاح واحدهای مسکونی، برگزاری نمایشگاه دفاع مقدس‌، افتتاح پایگاه‌هایی در شرکت گاز و کارخانه گچ، سرکشی به خانواده‌های شهدا از برنامه‌های هفته دفاع مقدس در این شهرستان است.

فرمانده سپاه ناحیه پلدختر با اشاره به این‌که شعار محوری هفته دفاع مقدس «ما قوی هستیم» است که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است، اظهارکرد: اگر امروز توانمندی و امنیت داریم و روی پای خود ایستادیم به‌خاطر مقاومت در دفاع مقدس است و ما مدیون دفاع مقدس هستیم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: