کد خبر: 3923300
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۸
مجموعه تلویزیونی «ایل دا» هم‎زمان با آغاز هفته دفاع مقدس از شبکه یک سیما پخش می‎شود

«ایل‌دا» آماده پحش از شبکه یک سیما شدبه گزارش ایکنا از لرستان، واژه «ایل دا» به‌معنای مادر ایل است و سریال «ایل دا» قصه‌ای از قبل از آغاز جنگ تحمیلی را روایت می‌کند و به کارگردانی راما قویدل و تهیه کنندگی علیرضا سبط احمدی هم‌زمان با آغاز هفته دفاع مقدس از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

قصه‌ای که در دل لرستان می‌گذرد. در این سریال ماجرای دو ایل به تصویر کشیده می‌شود که درگیر مشکلات و چالش‌هایی با هم هستند.

آن‌ها از طریق بزرگان روستا در حال رفع و رجوع اختلافات هستند که ناگهان خبر می‌رسد که در مرزهای ایران اتفاقاتی در شرف وقوع است. آن‌ها به یک‌باره یک تن می‌شوند و در مقابل حمله دشمن با هر وسیله‌ای که در اختیار دارند، به مبارزه برمی‌خیزند.

این مجموعه به سفارش مرکز سیما فیلم با موضوع اتحاد و حماسه مردان و زنان عشایر مرزنشین در برابر متجاوزان به خاک این مرز و بوم و قصه ایستادگی و ایثار آن‌ها از سال‌ 1358 تا 1359 ساخته شده و همان‌طور که گفته شد بناست هم‌زمان با هفته دفاع مقدس هر شب ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش شود.

بازیگران این سریال عبارتند از؛ مجید مظفری در نقش صالح‌خان، پوریا پورسرخ در نقش ایرج، فاطمه گودرزی در نقش دا‌گُل، خسرو شهراز در نقش نصیرخان، جعفر دهقان در نقش استوار کاکاوند، کاظم هژیرآزاد در نقش شیرعلی‌خان، کوروش سلیمانی در نقش شیرزاد هستند.

همچنین، امیرمحمد زند در نقش فرهاد، مینا نوروزی‌فرد در نقش داخاتون، غلامرضا علی‌اکبری در نقش شیخ رحیم، سینا رازانی در نقش کریم، مهدی صبایی در نقش منصور، شهین تسلیمی در نقش بی‌بی، مسعود چوبین در نقش مثقالی، رضا نجفی در نقش عمو برفی، آوا داروئیت در نقش هاویر و بهروز چاهل در نقش دکتر هندی ایفای نقش می‎کنند.

همچنین، محمدصادق ملک در نقش جابر و قادر، سیامک ادیب در نقش قباد، معصومه بافنده در نقش آساره، رائد عبدالرضا در نقش طارق، علی بوریان در نقش سرگرد راشد، پویان گنجی در نقش یاور، دریا مرادی‌دشت در نقش گندم، زینب قادری در نقش گلاره، مسعود امین‌ناجی در نقش بهادر، احمد حیاوی در نقش عراقی، سید نوری موسوی در نقش خدارحم قوه‌چی، طیبه دوست در نقش زیور، منصور نواصری در نقش کامل، امید محمدنژاد در نقش کیومرث، فاطمه آقابابایی در نقش ننه نازار، پیمان کرم‌زاده در نقش گروهبان واحدی، ناهید عساکره در نقش راحیل، سید امیر سالار قوامی در نقش سیاوش، رائد تمیمی در نقش کامل، سینا قاسمی نصر در نقش گودرز و آرش کمانگر در نقش امید در این سریال حضور دارند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: