کد خبر: 3922413
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۰
رئیس حوزه هنری لرستان با اشاره به تشکیل کمیته تالیف، تدوین و نشر کنگره ملی شش هزار و ۳۰۰ شهید لرستان، افزود: ضرورت دارد در اسرع‌وقت شورای تخصصی کمیته از صاحب‌نظران در حوزه تالیف و تدوین و نشر تشکیل شود.

تشکیل کمیته تالیف و نشر کنگره ملی ۶۳۰۰ لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، به‌نقل از روابط عمومی حوزه هنری لرستان، محمد کرم‌اللهی، رئیس حوزه هنری لرستان امروز شنبه، بیست و دوم شهریور در نخستین جلسه مشترک اعضا کمیته تالیف، تدوین و نشر کنگره ملی  شش هزار و ۳۰۰ شهید سرفراز استان لرستان، اظهارکرد: امروزه در فضای فرهنگی، هنری کشور هیچ اندیشه و عملی واجب‌تر و مهم‌تر از ثبت و نشر آموزه‌های دفاع مقدس و والاتر و ارزشمندتر از آن نیست چراکه دفاع مقدس در حکم چراغ فروزانی راه‌های پیش‌رو را برای رهروان شهیدان روشن و منور می‌کند و آینده انقلاب را با تزریق روحیه جهاد فی‌سبیل‌الله، خدمت بی‌منت و جانبازی برای انقلاب و سربازی برای امام زمان(عج) در جامعه اسلامی بیمه خواهد کرد.

وی تصریح کرد: ما در جایگاه کارگزاران فرهنگی، هنری انقلاب اسلامی در استان وظیفه داریم با استخراج ارزش‌های عاشورایی مستتر در تاریخ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و ثمره سرخگون این دو معدن و خزانه بی‌بدیل یعنی شهیدان سرافراز زمینه آشنایی و رشد و شکوفایی امت اسلامی را فراهم آوریم.

کرم‌اللهی به نقش حساس و استراتژیک لرستان و لرستانی‌ها در جانبازی برای تدوام انقلاب اسلامی و پایداری از دست‌آوردهای خون شهیدان اشاره کرد و افزود: باغستان فرهنگ ایثار و شهادت لرستان باغ پُرثمر و پُرگوهری است و سند محکم این ادعا چیدن ۶۳۰۰ گُل سرخ شهادت در سبد سرخ فام شهیدان نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

رئیس حوزه هنری لرستان تاکید کرد: واقعیت این است که کارهای زیاد و بعضاً قابل اعتنایی در بخش‌های مختلف تاکنون با موضوع شهادت و ایثار و انقلاب و دفاع مقدس توسط اشخاص حقیقی و حقوقی انجام شده اما حقیقت آشکار این است؛ آن‌چه که باید شود با آنچه انجام شده است بسیار فاصله دارد و ما به‌شدت عقب مانده‌ایم و کارهایمان تاکنون نتواسته  است حق مطلب را در این مقوله به درستی و شایستگی ادا کند.

وی تصریح کرد: کارهای ما در مقابل دریاست و طبیعی است که باید با روحیه جهادی و انقلابی در این بحر عمیق غواصی کنیم و مروارید ارزش‌های انقلاب اسلامی را از عمق آن بدست بیاوریم و تقدیم جامعه اسلامی به‌ویژه جوانان مومن و انقلابی استان‌مان کنیم.

کرم‌اللهی اذعان کرد: آن‌چه که در کل کشور در پاسداشت مجاهدت‌های شهیدان انجام پذیرفته کم است اما در لرستان بسیار کمتر و ناچیز است. ما حتی در جغرافیای انسانی لرستان موفق به شناساندن چهره‌های تابناک شهیدان بومی  انقلاب اسلامی به شهروندان لرستانی نشده‌ایم.

رئیس حوزه هنری لرستان با بیان این‌که جوان لرستانی امروز به چه میزان شهیدانی همچون نعمت سعیدی، هاشم پورزادی، توکل مصطفی‌زاده، علی‌راست حیاتی یا محمد بروجردی و برادران میر شاکی، برادران دلفان یا برادران جمشیدی و برادران رحمتیان و... را می‌شناسد، اضافه کرد: همه ما مسئولیم و به انقلاب و شهیدان انقلاب مدیونیم و باید با برنامه‌ریزی درست و منسجم و طراحی نقشه راه دقیق و مطمئن و اولویت‌بندی منطقی به سمت هدف مشترک مجاهدانه حرکت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به برنامه‌ریزی ستاد کنگره ملی شش هزار و۳۰۰ شهید لرستان گفت: تلاش ما بر این است آثار فرهنگی هنری تنها منحصر به خاطره‌نگاری و تاریخ شفاهی شهدا نباشد بلکه فعالیت‌ها به دیگر موضوعات دفاع مقدس مثل ایثارگران، رزمندگان، مقاومت عمومی مردم، جنگ شهرها(بمباران‌های مکرر شهرهای استان) و بسیاری موارد دیگر بسط و گسترش یابد و همچنین قالب‌های ارائه اثر هم از خاطرات و وصیت‌نامه‌های نورانی شهدا به حوزه‌های دیگر مکتوب چون داستان، شعر، فیلمنامه، نمایشنامه و مقاله‌های تحلیلی هم گسترش داده شود.

کرم‌اللهی با اشاره به روند فعالیت‌ کمیته افزود: ضرورت دارد در اسرع وقت شورای تخصصی کمیته از صاحب‌نظران در حوزه تالیف و تدوین و نشر تشکیل شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: