کد خبر: 3916217
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۹
مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان از راه‌اندازی پویش «من ماسک می‎زنم» از سوی هیئت‌های مذهبی استان خبر داد.

راه‌اندازی پویش «من ماسک می‌زنم» در هیئت‌های مذهبی لرستانحجت‌الاسلام مهدی قدرتی، مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان در گفت‌وگو با ایکنا، در تشریح فعالیت‌های هیئت‌های مذهبی استان در محرم امسال، گفت: با توجه به شیوع کروناویروس، محرم امسال محدودیت‌هایی را خواهیم داشت و لازم است هیئات مذهبی دستورالعمل‌های ستاد مبارزه با کرونا و رعایت پُروتکل‌های بهداشتی را مدنظر قرار دهند.

وی با اشاره به راه‌اندازی پویش «من ماسک می‌زنم» در هیئت‌های مذهبی استان لرستان، اضافه کرد: توصیه شده که هیئت‌های مذهبی از اکنون شروع به برنامه‌ریزی کرده و تبلیغات اسلامی نیز تلاش می‌کند که ماسک را به‌صورت رایگان بین مردم توزیع کند.

قدرتی با تأکید بر این‌که هیئت‌های مذهبی باید تلاش کنند که ماسک مورد نیاز خود را برای دهه محرم تولید کنند، گفت: همچنین محل‌های تجمع هیئت‌های مذهبی نیز با حفظ فاصله اجتماعی و پُروتکل‌های بهداشتی پیش‌بینی شده است و محل تجمع قبل از ورود افراد ضدعفونی خواهد شد و زمان برگزاری مراسم‌ با رعایت حداکثری پروتکل‌های بهداشتی به حداقل خود خواهد رسید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با تأکید بر این‌که اگر مراسم‌ در حسینیه‌ها و یا مساجد برگزار می‌شوند نیز باید با تعداد کم عزاداران برگزار شوند، گفت: از مردم و عزاداران امام حسین(ع) نیز درخواست داریم که با حفظ توصیه‌های بهداشتی در مراسم‌ حضور پیدا کنند.

قدرتی با اشاره به شرایط فعلی کشور و دستورالعمل‌های بهداشتی ستاد مبارزه با کرونا در کشور، ادامه داد: در این زمینه هر هیئت در جایگاه و محلی که مستقر است با رعایت دقیق فاصله‌گذاری اجتماعی و توزیع ماسک مراسم عزاداری را برگزار می‌کند و علاوه‌بر این روضه‌های خانگی با حفظ پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهند شد.

وی با بیان این‌که تلاش ما بر این است که امسال محرم بسیار خوبی را داشته باشیم و حفظ جان مردم در مقابل ویروس کرونا برای ما خط قرمز است، اظهار کرد: در این راستا یک‌سری کارها را تبلیغات اسلامی به‌عنوان مغز متفکر فرهنگی استان باید انجام دهد و بخش دیگر نیز توسط هیئت‌های مذهبی باید انجام شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: