کد خبر: 3908947
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با اشاره به پیشرفت فیزیکی کتابخانه مرکزی خرم‎آباد، گفت: پروژه کتابخانه مرکزی خرم‌آباد از سال ۸۰ شروع شده و بعد از ۱۹ سال هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

کتابخانه مرکزی خرم‌آباد ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داردبه گزارش ایکنا از لرستان، فرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان امروز دوشنبه، 16 تیرماه در جمع خبرنگاران، با اشاره به در حال ساخت بودن کتابخانه مرکزی خرم‎آباد، گفت: کتابخانه مرکزی خرم‎آباد فازبندی شده و در حال حاضر نیز ساخت آن فعال است و بیش‌ از 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی با اشاره به این‌که اداره‌کل راه و شهرسازی مجری پروژه است، افزود: متأسفانه در سالیان گذشته از محل توازن مبلغی به این پروژه اختصاص نیافته و با توجه به گران بودن مصالح کار دشواری برای تکمیل دارد.

طهماسبی تأکید کرد: از استاندار و رئیس سازمان برنامه‌ و بودجه استان توقع داریم که این پروژه را ویژه‌ ببینند تا امسال فاز نخست که شامل ساختمان اداری اداره‌کل کتابخانه‌های عمومی لرستان، دو باب کتابخانه، سالن آمفی‌تئاتر و ... است به بهره‌برداری برسد، چون یکی از خواسته‌های اهالی فرهنگ و هنر لرستان است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان یادآور شد: سال پیش اقدامات خوبی در این پروژه انجام و بدهی‌ پیمانکاران پرداخت شد و بدون شک اگر روند اجرایی این پروژه سال‌های قبل مثل یکی دو سال اخیر شتاب داشت، پروژه زودتر از این‌ها به بهره‌برداری می‌رسید.

وی با بیان این‌که کتابخانه مرکزی جزو پروژه‌های اولویت‌دار استان است، افزود: با توجه به تعداد کم کتابخانه‌ها در استان، امیدواریم امسال اعتبار و تخصیص این پروژه مناسب باشد و شاهد افتتاح فاز نخست آن باشیم.

یادآور می‏‌شود، پروژه کتابخانه مرکزی خرم‌آباد از سال 80 شروع شده و بعد از 19 سال هنوز به بهره‌برداری نرسیده است. این کتابخانه در فهرست پروژه‌های اقتصاد مقاومتی نیز  قرار داشت و بنا بود تا پایان خرداد 96 فاز نخست آن به بهره‌برداری برسد که این امر میسر نشد و پس از آن وعده‌های دیگری رسانه‌ای شد که هیچ‌کدام رنگ واقعیت به خود نگرفت.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: