کد خبر: 3908891
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۰
توسط سپاه سیدالشهدا(ع)؛
فرمانده سپاه تهران گفت: تاکنون ۲۵۰ واحد مسکونی در روستاهای سیل‌زده پلدختر توسط سپاه سیدالشهدا‌(ع)، بسیجیان، خیران، گروه‌های جهادی و مردم بازسازی و احداث شده است.

250 واحد مسکونی در روستاهای سیل‌زده لرستان احداث شدبه گزارش ایکنا از لرستان، حسن حسن‌زاده، فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) استان تهران، یک‌شنبه، 15 تیرماه در حاشیه افتتاح 40 واحد مسکونی برای سیل‌زدگان در پلدختر، گفت: تاکنون 250 واحد مسکونی در روستاهای سیل‌زده پلدختر توسط سپاه سیدالشهدا(ع)، بسیجیان، خیران، گروه‌های جهادی و مردم بازسازی و احداث شده‌ است.

وی از مدیریت فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان در جریان وقوع سیل فروردین‌ماه سال 98 تقدیر کرد و افزود: سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) از نخستین روزهای حادثه سیل ویرانگر پلدختر توفیق خدمت‌گذاری به سیل‌زدگان را داشت که این مدال افتخاری برای سپاه است.

حسن‌زاده گفت: این قرارگاه در جریان وقوع سیل در پلدختر در راستای خدمت به مردم آسیب‌دیده پس‌ از اقدام‌های امدادرسانی کار مرمت، بازسازی، به‌سازی و احداث واحدهای مسکونی را در مناطق سیل‌زده روستاهای پلدختر آغاز کرد.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهدا(ع) تهران افزود: با توجه به بازدید حدود 10 ماه پیش سلامی، فرمانده سپاه پاسداران از مناطق سیل‌زده مقرر شد واحدهای مسکونی سیل‌زدگان با رعایت اصول مهندسی و کارشناسی در سطح عالی و زیبا که مردم استحقاق آن‌ را دارند ساخته و تحویل داده شوند.

وی تصریح کرد: مردم استان لرستان به‌ویژه پلدختر مردمی ولایت‌مدار، انقلابی، مؤمن، مذهبی، حامی و پشتیبان نظام و رهرو واقعی شهدا هستند که طی مدتی که مشغول خدمت‌رسانی بودیم جلوه‌های زیبایی از قدرشناسی آنان به‌عینه مشاهده شد کمااینکه به برکت خون شهدا و دلدادگی این مردم به امام حسین(ع) و اهل‌بیت(ع) سایت سیل‌زدگان روستای مورانی به نام حضرت سیدالشهدا(ع) نام‌گذاری شد.

فرمانده سپاه حضرت سیدالشهداء(ع) تهران اصلی‌ترین مؤلفه ملت ایران را مقاومت دانست و افزود: دشمن در اوایل سال 98 در بوق و کُرنا می‌کرد که تحریم‌ها ملت ایران را فلج می‌کند اما مردم بر خلاف تمام مشکلات و بحران‌ها ایستادگی کردند.

وی تصریح کرد: ملت ایران، مقاومت را اصلی‌ترین مؤلفه خود انتخاب کرده و در دوران دفاع مقدس بر خلاف مشکلات فراوان، تسلیم دشمن نشد و امروز در اوج مشکلات معیشتی و بحران‌هایی مانند سیل اما سیل همدلی، کمک و همراهی ملت به هموطنان خود بی‌نظیر بود و دنیا را حیرت‌زده کرد.

حسن‌زاده با بیان این‌که ملت ایران با مشکلات اقتصادی و معیشتی دست و پنجه نرم می‌کند و مسئولان نظام جمهوری اسلامی در تلاش برای به حداقل رساندن این مشکلات هستند، گفت: مردم ایران ایستادگی و مقاومت را در مکتب امام حسین(ع) آموخته‌اند و دشمنان را به زانو در می‌آورند تا جایی‌که در برابر این ملت با عظمت کُرنش کنند این در حالی‎است که امروز کشورهایی که مدعی پیشرفت بودند و در تجهیزات پزشکی برای مبارزه با کرونا حرف اول را می‌زنند، در اداره کشور خود وامانده‌اند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: