کد خبر: 3908767
تاریخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۴
استاندار لرستان با اشاره به ممنوعیت برگزاری هرگونه تجمع رسمی و غیررسمی شامل مراسم ترحیم، ختم، عروسی و ... از امروز به مدت ۱۰ روز در این استان، گفت: از ورود ارباب‌رجوع و کارمند بدون استفاده از ماسک به نهادهای اجرایی جلوگیری شود.

برگزاری مراسم ترحیم و عروسی در لرستان ممنوع شدبه گزارش ایکنا از لرستان، سید‌موسی خادمی، استاندار امروز یک‎شنبه، 15 تیرماه در حاشیه نشست ستاد کرونای لرستان در جمع خبرنگاران، گفت: برگزاری هرگونه تجمع رسمی و غیررسمی شامل مراسم ترحیم، ختم، عروسی و ... از امروز به مدت ۱۰ روز در سطح استان ممنوع است و با برگزارکنندگان برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.

وی افزود: کارکنان و مراجعه‌کنندگان به دستگاه‌های اجرایی استان ملزم به استفاده از ماسک هستند و از ورود ارباب‌رجوع و کارمند بدون استفاده از ماسک به نهادهای اجرایی جلوگیری شود.

استاندار لرستان بیان کرد: مدیران کل دستگاه‌های اجرایی زمینه بهره‌مندی کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای، بانوان باردار و دارای کودک شیرخوار از مرخصی استحقاقی را فراهم آورند.

خادمی اضافه کرد: فعالیت رستوران‌ها، تالارهای پذیرایی و عروسی، کافی‌شاپ‌ها، قهوه‌خانه‌ها و ... در سطح استان به مدت 10 روز ممنوع است و نیروی انتظامی با همکاری اداره‌کل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و اصناف نظارت لازم را در این خصوص به عمل آورند.

وی با بیان این‌که استفاده از ماسک در اماکن سرپوشیده از جمله پاساژها، مجتمع تجاری و ... الزامی بوده و صاحبان این اماکن ملزم به اجرای این بند هستند، ضمناً سازمان صمت و اصناف استان نظارت لازم را در این خصوص به‌عمل آورند، ادامه داد: ملاقات‌های عمومی مدیران دستگاه‌های اجرایی از تاریخ پانزدهم تیرماه به مدت 10 روز لغو و از روش‌های جایگزین غیرحضوری برای انجام این امور استفاده شود.

خادمی اظهار کرد: شهرداری‌های سطح استان نسبت به ضدعفونی کردن روزانه سرویس ناوگان شهری (اتوبوس و تاکسی) اقدام کرده و رانندگان این وسایط نقلیه را به استفاده از ماسک الزام کنند.

وی با بیان اینکه کتابخانه‌های عمومی استان نیز از تاریخ پانزدهم تیر به مدت 10 روز تعطیل شود، گفت: مدیران کل دستگاه‌های اجرایی از برگزاری مراسم مختلف در ادارات و نهادها جلوگیری کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: