کد خبر: 3902144
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۵۶
نماینده مردم کوهدشت در مجلس با اشاره به‌ ضرورت تسریع در راه‌اندازی کارگروه اشتغال در این شهرستان، گفت: وجود ناامنی در کوهدشت به‌هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست، مسئولان مربوطه وظایف خود را در این رابطه انجام دهند.

کارگروه اشتغال در کوهدشت تشکیل شودبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام‌ محمدرضا مبلغی، نماینده مردم کوهدشت در مجلس شورای اسلامی شنبه، 10 خردادماه در نشست شورای اداری کوهدشت، اظهار کرد: انتخابات مجلس یازدهم‌ تجلی وحدت، اخوت، همبستگی و انسجام مردم و همه گروه‌ها بوده و کوهدشت که لقب سیاسی‌ترین شهر کشور را به خود اختصاص داده بود، با این اتحاد، به‌مثابه الگویی خوب برای تمام کشور معرفی شد.

وی افزود: تاکنون اختلافات گروه‌های سیاسی را مشاهده کرده‌ایم، در گذشته هم‌ و غم‌ها بر این بود که برخی، اعوان خود را در کارها بگمارند، این مسئله حتی، تا مستخدم یک اداره راه پیدا می‌کرد و تمام انرژی در این مسیر بود و از دیگر جهات اصلی یعنی خدمت بازمی‌ماند، وحدت و اتحادی که در طول چهل سال اخیر در شهرستان بی‌سابقه بوده، برای توسعه منطقه، پیشرفت اقتصادی، رفاه و خدمت خالصانه به مردم شکل‌ گرفته است.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره این‌که شایسته‌سالاری باید ملاک انتخاب مدیران باشد، بیان کرد: یک مسئول باید توانمند، متخصص، پاک دست و شدیداً مردمی باشد، زیرا مسئولی که حوصله هم‌کلامی با مردم را ندارد شایسته آن جایگاه نیست.

وی تصریح کرد: آن‌چه که مدنظر بنده است، این بوده که شایسته‌ترین افراد بتوانند در مسئولیت‌های مختلف حضور یابند و هر کسی که لیاقت، تعهد و تخصص بیشتری دارد ما طرفدار همان هستیم، حتی اگر به بنده هم‌ رأی نداده باشد.

مبلغی گفت: یک سنت غلطی که مرسوم شده، این است که نماینده مجلس کارش جابجایی مسئولان بوده، درحالی‌که بُعد نظارتی مجلس بسیار مهم است، باید فرهنگ جدیدی تزریق کنیم که آرام‌آرام همه‌چیز سر جای خود قرار گیرد.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که هدف اصلی ما خدمت به مردم و توسعه منطقه است، اظهار کرد: وقتی دم از اتحاد می‌زنیم یعنی همه مردم؛ چراکه همه ما یک گروه هستیم و باید در راستای خدمت به مردم که وظیفه‌ای الهی است، تلاشی جهادی و فعالیتی حداکثری از خود نشان دهیم.

وی بیان کرد: فشارهایی شاید برای تغییرات باشد، ولی ملاک بنده شایستگی و تخصص یک مدیر است، مسئولانی که بر سرکار هستند مگر خودشان نخواهند که ادامه کار بدهند و یا این‌که تشخیص داده شود که عنصر نامطلوبی است که کار مردم روی زمین می‌ماند، زیرا انسان باید در کارها نهایت تلاش خود را به‌ بهترین شکل انجام دهد.

مبلغی با اشاره به‌ ضرورت تسریع در راه‌اندازی کارگروه اشتغال در شهرستان، گفت: ما وارث شهری هستیم که فقر و تنگ‌دستی از سر و روی آن می‌بارد، شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان دارای حداقل امکانات هستند و از محروم‌ترین شهرهای کشور به‌ حساب می‌آیند، این مردم سزاوار خدمتی خالصانه و گسیل امکانات برای رفع محرومیت‌ها هستند.

نماینده مردم کوهدشت و رومشکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این‌که در زمینه اشتغال جوانان تلاشی جهادی و جدی داریم، اظهار کرد: در مطالبات از وزرا و مسئولان کشوری همه امکانات را مطالبه می‌کنیم؛ چراکه هیچ فرصتی نداریم که از دست بدهیم، مردم این منطقه به‌ اندازه بسیار زیادی در فقر هستند و تعلل جایز نیست‌.

وی تصریح کرد: یکی‌ از دلایل برخی ناامنی‌ها مسئله فقر و مشکلات اقتصادی بوده و حتی شخصی که فقیر است این امکان را دارد که دین هم برایش نماند، وجود ناامنی در شهرستان به‌هیچ‌ وجه قابل‌قبول نیست، مسئولان مربوطه باید وظایف خود را در این رابطه به انجام برسانند.

مبلغی گفت: همه ما یک وظیفه بزرگ، حیاتی و مهم بر عهده ‌داریم و آن بهبود معیشت مردم شهرستان‌های کوهدشت و رومشکان است و این همان چیزی است که در گسترش معنویت و اخلاق در جامعه بسیار اثرگذار خواهد بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: