کد خبر: 3902102
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۸
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تأکید بر پرهیز از حضور مردم در مراسم ترحیم، گفت: حضور در مراسم ترحیم و اجتماعات علت اصلی شروع گسترده کرونا در این استان است.

لبه گزارش ایکنا از لرستان، محمدرضا نیکبخت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان، یک‌شنبه، 11 خردادماه در جمع خبرنگاران با اشاره به آمار بالای مبتلایان به کرونا در لرستان، اظهار کرد: مهم‌ترین و بیشترین راه سرایت بیماری کرونا از طریق تجمع مردم در اجتماعات و عمدتاً مراسم ترحیم و خاکسپاری است.

وی با ذکر این مطلب که آمار مبتلایان به کرونا در لرستان خوب نیست، ادامه داد: بارها از طریق رسانه‌های دیداری و شنیداری از مردم تقاضا کردیم که در مراسم و اجتماعات شرکت نکنند.

نیکبخت، با تأکید بر این‌که انتظار می‌رود خانواده متوفیان مراسم ترحیم را به‌صورت محدود و خانوادگی برگزار کنند، افزود: ویروس کرونا در هوا معلق می‌شود و همین امر موجب می‌شود تا سرایت این ویروس بیشتر شود و ناقلان کرونا افزایش پیدا کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص موج دوم ابتلا به کرونا، گفت: اگر مردم در اجتماعات حضور یابند و مشارکت نکنند شرایط ابتلا به کرونا بحرانی‌ می‌شود و تأکید ما به مردم، برگزار نکردن مراسم ترحیم و عروسی است.

ممنوع بودن ورود ارباب‌رجوع بدون ماسک به ادارات خرم‎آباد

جعفر طولابی، فرماندار خرم‎آباد نیز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به این‌که خرم‌آباد مرکز استان است و از بقیه شهرستان‌های استان برای برخی امور از جمله اداری به خرم‌آباد می‌آیند، همچنان وضعیت این شهرستان در بحت ویروس کرونا در حالت هشدار است.

وی با بیان این‌که اگرچه در روزهای اخیر آمار مبتلایان خرم‌آباد صعودی نبوده اما هنوز کنترل نشده و نیاز است که مردم پُروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، در رابطه‌ با زمان برداشته شدن برخی محدودیت‌ها در خرم‌آباد، اضافه کرد: یازدهم خرداد نشست استانی ستاد مقابله با کرونا برگزار می‌شود و برای رفع محدویت‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد این در حالی ‎است که در حال حاضر برخی محدودیت‌های برای مردم و مشاغلی که هنوز شروع به‌کار نکرده‌اند سخت است اما سلامتی اولویت دارد.

فرماندار خرم‎آباد با تأکید بر این‌که ورود ارباب‌رجوع بدون ماسک به ادارات شهرستان ممنوع است، گفت: ادارات نیاز به رعایت یک‌سری الزامات دارند و کارکنان نیز باید موارد بهداشتی را رعایت کنند.

طولابی با بیان این‌که بُعد نظارتی بر نحوه اجرای پُروتکل‌ها و محدودیت‌ها را همچنان ادامه می‌دهیم، افزود: اکیپ‌های متعددی در سطح شهر بر این امور و فعالیت‌های صنوف نظارت دارند؛ لذا چون زمان پایان بیماری مشخص نیست نیاز است که مردم همچنان پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: