کد خبر: 3901649
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۸
نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: در سومین مرحله رزمایش کمک مومنانه که توسط سپاه و بسیج انجام گرفت ۲۶ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع و ۲۵ سری جهیزیه به زوج‌‌های نیازمند اهدا می‌شود.

۲۶ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان لرستانی توزیع می‌شودبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌ احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد عصر چهارشنبه، هفتم خرداد در مراسم سومین مرحله برگزاری رزمایش مواسات و کمک مومنانه که در پادگان امام حسین(ع) خرم‌آباد برگزار شد، اظهار کرد: امروز در سومین مرحله رزمایش کمک مومنانه که توسط سپاه و بسیج انجام گرفت ۲۶ هزار بسته معیشتی بین نیازمندان توزیع و ۲۵ سری جهیزیه به زوج‌‌های نیازمند اهدا می‌شود.
وی افزود: مکتب اسلام با بعثت پیامبر(ص) همراه خود ارزش‌هایی را با خود آورد که رذیلت‌های جاهلیت را به گورستان تاریخ برد. عدالت، صداقت، شجاعت، عبادت، مواسات، انفاق، ایثار، مهربانی، دلسوزی و مکارم اخلاق از جمله فضیلت‌هایی بود که رسول اکرم (ص) همراه خودش آورد و این فضیلت‌ها  را با تلاش و جهاد در همه زمینه‌ها در جامعه اسلامی آن زمان، جامعه‌ای که مرکب بود از  مکه، مدینه و چند شهر دیگر با جمعیت چند ده هزار نفری مستقر کردند. 
امام جمعه خرم‌آباد اضافه کرد: در سال چهلم هجری مردم که پشیمان از عملکرد ۲۵ ساله خود بودند پس‌از رحلت پیامبر اکرم(ص) به سراغ حضرت علی(ع) آمدند  که وضعیت دگرگون جامعه را سر و سامان بدهد و از ایشان خواستند حکومت را تحویل بگیرند که حضرت علی(ع) پس‌از پیشنهاد مردم از آن‌ها پیمان گرفت که اگر من حکومت را به دست بگیرم حکومت من جای حکومت شایستگان است که هزینه این بیعت برای ایشان جنگ جمل، صفین و نهروان بود.
شاهرخی تصریح کرد: حکومت امام علی(ع) به مکه و مدینه ختم نشد بلکه مرکز خلافت را از مکه به کوفه آورد که به بقیه قلمرو اسلامی تسلط داشته باشد و ایشان مواسات، انفاق و ایثار را در جامعه ترویج دادند در همین راستا آنچه امروز داریم از علی بن ابیطالب(ع) است.
وی با بیان این‌که حضرت علی(ع) بر قله احسان و نیکوکاری است، اضافه کرد: آن‌چه امروز در چند ماه اخیر از کمک مومنانه شاهد هستیم نتیجه آموزش علوی است و نتیجه  درس جهاد، ایثار، مواسات و انفاق حضرت علی(ع) است.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان  ادامه داد: در استان لرستان با وجود این‌که از جهت تورم، نرخ بیکاری و عدم رونق کسب و کار در وضعیت نامطلوبی هستیم ولی مردم براساس آموزش‌های علوی در برگزاری رزمایش کمک مومنانه و لبیک به ندای مقام معظم رهبری به‌صورت پیدا و پنهان افتخار آفرینی کردند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: