کد خبر: 3900980
تاریخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۲
استاندار لرستان در رابطه ‌با برگزاری نماز عید فطر در لرستان گفت: براساس مصوبه ستاد ملی کرونا، به هیچ عنوان تجمعات بزرگ برگزار نخواهد شد و با توجه به وضعیت استان که در حالت هشدار قرار داریم این فریضه مستحب برگزار نخواهد شد.

قرار داشتن لرستان در وضعیت هشدار کرونا / نماز فطر برگزار نمی‌شودبه گزارش ایکنا از لرستان، سیدموسی خادمی، استاندار لرستان امروز، سوم خرداد در جلسه ویدئو اجلاس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در لرستان، با اشاره به آخرین وضعیت این بیماری در استان، اظهارکرد: با توجه به این‌که هر روز در برخی از شهرستان‌ها افزایش تعداد مبتلایان به بیماری کرونا را داریم، مقرر شده است برخی از محدودیت‌ها را ادامه دهیم.

وی افزود: با توجه به تعطیلات چند روز آینده به‌مناسبت عید سعید فطر و نظر به جاذبه‌های گردشگری لرستان، ممکن است مردم از سایر استان‌ها به استان سفر کنند که ما از همین‌جا اعلام می‌کنیم که استان علی‌رغم آن‌که مردم مهمان‌نوازی دارد، اما به‌دلیل آماده نبودن شرایط مهمان‌نوازی به مقصد لرستان برنامه‌ریزی نکنند و در این ایام مراکز تفرجگاهی به‌شدت کنترل می‌شوند و پذیرش در این مناطق وجود ندارد لذا از همه هم‌میهنان به‌ویژه از استان‌های هم‌جوار درخواست داریم که به این استان سفر نکنند.

استاندار لرستان در خصوص موضوع کنترل و اعمال محدودیت‌ها در ورودی برخی از شهرها، گفت: این موضوع در برخی از شهرستان‌ها به‌ویژه در چهار شهرستان بروجرد، دلفان، دورود و خرم‌آباد بر عهده فرمانداران گذاشته شده است.

خادمی با اشاره به ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم و جشن‌های عروسی خاطرنشان کرد: با توجه به ممنوعیت برگزاری مجالس ترحیم و عروسی اگر افرادی این موضوع را رعایت نکنند مطابق قانون با آنان برخورد خواهد شد.

نماینده عالی دولت در لرستان ضمن تقدیر از همکاری خوب مردم در رعایت فاصله اجتماعی به اهمیت و ضرورت همکاری مردم در کنترل بیماری کرونا اشاره کرد و افزود: اگر اهالی منطقه‌ای در این زمینه همکاری لازم را نداشته باشند علاوه بر اینکه برای خودشان مشکل ایجاد می‌کنند برای دیگران هم مشکل ایجاد خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که در حال حاضر در دو شهرستان بروجرد و دلفان گزارشات خوبی واصل نشده است، اضافه کرد: آمار مبتلایان در این دو شهرستان نسبتاً بیشتر است و علت آن، عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در بازارها و در مراکز تفریحی است.

استاندار لرستان از مردم فهیم بروجرد و دلفان خواست برای حفظ سلامتی خودشان و همچنین کمک به‌سلامت استان و خروج از این وضعیت همکاری‌های خود را بیشتر کنند و با رعایت فاصله اجتماعی از حضور در مراسمات و ازدحام‌ها خودداری کنند.

خادمی بیان کرد: وقتی استانی در وضعیت هشدار قرار می‌گیرد به حوزه اقتصادی و حوزه‌های دیگر خسارت‌های زیادی وارد می‌شود چراکه ما مجبوریم محدودیت‌ها را افزایش دهیم.

وی در خصوص برگزاری نماز عید فطر اظهار کرد: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا، به هیچ عنوان تجمعات بزرگ برگزار نخواهد شد و با توجه به وضعیت استان که در حالت هشدار قرار داریم این فریضه مستحب برگزار نخواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: