کد خبر: 3889882
تاریخ انتشار: ۱۹ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۵
سرپرست نوسازی مدارس لرستان با اشاره به ناکافی بودن اعتبارات نوسازی مدارس استان برای استانداردسازی مدارس، گفت: مشارکت خیران مدرسه‌ساز در زمینه ساخت و ساز مدارس بیشتر شود.

ناکافی بودن اعتبارات نوسازی مدارس لرستان برای استانداردسازی مدارسبه گزارش ایکنا از لرستان، امروز، 19 فروردین‌ماه عقد تفاهم‌نامه‌ای در نشستی با حضور غفوری‌نژاد، سرپرست نوسازی مدارس استان و سیدعلی‌نادر دهقانی، رئیس جهاد دانشگاهی استان در سالن جلسات اداره‌کل نوسازی مدارس استان به ثبت رسید.

غفوری‌نژاد در این نشست ضمن تبریک اعیاد شعبانیه با ارائه گزارشی از فعالیت‌های نوسازی مدارس در سطح استان، افزود: اعتبارات کنونی نوسازی مدارس برای استانداردسازی مدارس استان ناکافی است و باید مشارکت خیران مدرسه‌ساز در این زمینه بیشتر شود.

وی با اشاره به ظرفیت‌‌های مطلوب جهاد دانشگاهی لرستان، اضافه کرد: انتظار ما از جهاد دانشگاهی مشارکت در ساخت مدارس ایمن، متناسب با اقلیم استان است و همچنین در بحث آموزش کارکنان، پیمانکاران و عوامل اجرایی پروژه‌ها، جهاد دانشگاهی می‌تواند خدمات قابل توجهی را به نوسازی مدارس ارائه بدهد.

سرپرست نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس لرستان در ادامه این نشست، گفت: استفاده از ظرفیت جهاد دانشگاهی در برگزاری مسابقه و کمیته‌های تخصصی، کنفرانس‌های علمی با محوریت ساخت فضاهای آموزشی، معماری ایرانی اسلامی، ساخت مدارس متناسب با اقلیم استان و همچنین متناسب با حوادث غیر مترقبه‌ای مثل سیل، زلزله و دیگر بلایای طبیعی در دستور کار قرار گیرد.

سیدعلی‌نادر دهقانی، رئیس جهاد دانشگاهی استان لرستان نیز ضمن ارائه گزارش از فعالیت‌های این نهاد، افزود: جهاد دانشگاهی در زمینه‌های مختلف در کشور فعال است و بازده آن از لحاظ صنعتی، اقتصادی، فرهنگی و پژوهشی بسیار موفق و شاخص بوده است.

وی افزود: در بحث پژوهش‌های کاربردی، جهاد دانشگاهی در تمام حوزه‌ها دارای نیروی کافی و کارآمد و کارآزموده است و برای ورود به هر مقوله‌ای از لحاظ علمی و به‌صورت کاملا کاربردی آمادگی کامل داریم، همچنین در بحث فرهنگی و تولید خبر با داشتن دو خبرگزاری مهم ایسنا و ایکنا آمادگی کامل پوشش خبری و تحلیل افکار عمومی را داریم.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: