کد خبر: 3878650
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۴
نماینده ولی‌فقیه در لرستان کار کردن در راستای محرومیت‌زدایی را یکی از کارهای در تراز انقلاب اسلامی دانست و با تأکید بر لزوم استفاده از توان بنیاد برکت جهت محرومیت‌زدایی، گفت: باید گزارشی از قرارگاه پیشرفت و آبادانی روستاهای محروم استان تهیه شود.

استفاده از ظرفیت بنیاد برکت در راستای محرومیت‌زداییبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الاسلام والمسلمین سید‌احمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد پنج‌شنبه، 24 بهمن در دیدار با ائمه مساجد روستاهای محروم استان، ضمن اشاره به نگرش ژرف و عمیق مقام معظم رهبری در تدوین بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار کرد: در نقشه ترسیم‌ شده، افرادی‌که دارای عشق درونی و ذخیره دینی و ایمانی هستند وارد عرصه‌های محرومیت‌زدایی می‌شوند.

وی افزود: هر گاه فردی ذخیره معنوی را به همراه داشته باشد مشکلات از نظر وی کوچک به‌نظر می‌رسد و آن‌ها را یکی پس‌ از دیگری از سر راه برمی‌دارد اما هر چه ذخیره معنوی فرد کم باشد مشکلات بیشتر و بزرگ‌تر به‌نظر می‌رسند و موجب سست و منفعل‌شدن فرد می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: بنده چون در روستا زندگی کردم از مشقت و مشکلات روستاییان آگاه هستم و زبری کف دست، آفتاب‌سوختگی پیشانی و قدهای خمیده شده روستاییان برایم ملموس است.

وی خطاب به ائمه جماعات مساجد روستاهای محروم استان لرستان بیان کرد: کاری که شما انجام می‌دهید جزو عبادات پُرثواب است و چون رنج و سختی بیشتری دارد ثواب بیشتری دارد.

شاهرخی تصریح کرد: شما افرادی هستید که جهاد اصغر و جهاد اکبر را طی کرده‌اید و اکنون نیز خود را در قبال هم‌رزمان شهید و جانباز خود احساس وظیفه می‌کنید و همین موضوع درجه رفیع شما را که در این جهت قدم برمی‌دارید مضاعف می‌کند.

وی با تأکید به این‌که بنده نسبت به‌ محرومیت روستاها بی‌تفاوت نیستم، گفت: من نیز در راستای محرومیت‌زدایی در همه زمینه‌ها در خدمت روستائیان بزرگوار هستم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به استفاده از ماشین‌آلات برخی از سازمان‌ها و ادارات در روستاها، اظهار کرد: می‌توان از توان بنیاد برکت نیز در جهت محرومیت‌زدایی بهره برد.

وی افزود: باید گزارشی از قرارگاه پیشرفت و آبادانی روستاهای محروم استان تهیه شود و ما تمام تلاش‌ خود را در بیرون از استان به‌کار می‌گیریم و در سال 99 با مدیران استانی در روستاهای محروم حضور پیدا می‌کنیم تا بتوان از ظرفیت داخل استان نیز در راستای پیشرفت کار استفاده کرد.

شاهرخی ورود به مناطق محروم و کار کردن در راستای محرومیت‌زدایی را یکی‌ از کارهای در تراز انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: در این موارد سپاه پاسداران به‌‌عنوان حافظان انقلاب اسلامی و روحانیان به‌عنوان طلایه‌‌داران حرکت‌های فرهنگی و دینی همیشه پیش‌قدم بوده‌اند، تا زمانی سپاه و روحانیت در کنار هم باشند تمام گره‌ها گشوده می‌شود و مشکلات برطرف خواهند شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: