کد خبر: 3872015
تاریخ انتشار: ۲۶ دی ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۲
گروه فرهنگی ــ آیین اختتامیه سومین جشنواره استانی رسانه‌ای «ابوذر» لرستان امروز پنجشنبه، ۲۶ دی با معرفی منتخبان در خرم‌آباد به کار خود پایان داد.

اختتامیه جشنواره رسانه‌ای «ابوذر» در لرستان برگزار شدبه گزارش ایکنا، سومین دوره جشنواره رسانه‌ای «ابوذر»  امروز پنجشنبه، ۲۶ دی با هدف معرفی منتخبان این جشنواره در سالن اجتماعات سازمان بهزیستی خرم‌آباد آغاز به‌کار کرد.

رضا مریدی‌اصل، مسئول سازمان بسیج رسانه لرستان تعداد آثار ارسالی به این جشنواره را ۲۷۴ اثر در قالب‌های خبر، تیتر، مصاحبه، گزارش، یادداشت، مقاله، عکس، مستند خبری و موشن گرافی عنوان کرد و گفت: ایجاد تعامل بیشتر با رسانه‌ها، ایجاد انگیزه در تولید اخبار در راستای آرمان‌های انقلاب اسلامی و حمایت از تولیدات فاخر و ایجاد فضای سالم رقابتی از مهم‌ترین اهداف این جشنواره است.

وی سیل در لرستان، اقتصاد مقاومتی، دفاع مقدس، رونق تولید، بسیج و حوزه‌ها را از محورهای سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر برشمرد و ادامه داد: محرومیت‌زدایی، بیانیه گام دوم انقلاب، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، مبارزه با فساد، بصیرت و دشمن‌شناسی و دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی از دیگر محورهای این جشنواره است.

مریدی‌اصل با بیان این‌که تعداد برگزیدگان ۲۴ اثر است که امروز در این آیین از آن‌ها تجلیل می‌شود، ادامه داد: آثار برتر برای شرکت در جشنواره کشوری ارسال می‌شود این در حالی‌است که بیشتر آثار توسط خبرگزاری ارسال شده است.

وی گفت: در این مراسم که به‌مناسبت گرامی‌داشت یاد و خاطره شهید سپهبد قاسم سلیمانی برگزار شده است، از خانواده شهید مدافع حرم اسماعیل غلامی یاراحمدی تجلیل و از یکی‌از خبرنگاران پیشکسوت لرستانی نیز تجلیل به‌عمل می‌آوریم.

رسانه‌های انقلابی خط رسانه‌ای دشمنان را بشناسند

محمود بصیری، رئیس سازمان بسیج رسانه کشور در آئین اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در لرستان، ضمن گرامی‌داشت یاد و خاطره تمامی شهدای اسلام، اظهارکرد: دل‌کندن از دل‌بستگی‌های دنیا امری بسیار دشوار است، با این وجود شهدا از این دنیا جدا شده و شیفته لقای پروردگار شدند.

وی با بیان این‌که همه ما خواهیم مرد، اما شهدا با خدا معامله کرده و جان‌شان را که امانت خدا بوده را به خداوند به بهای عظیمی فروختند، بر لزوم ترویج فرهنگ شهادت در جامعه تاکید و تصریح کرد: اگر متولیان امر به‌ویژه رسانه درگیر مسائل روزمره شویم، از آن معامله بزرگ که همان شهادت بوده، سودی نخواهیم برد.

بصیری با تاکید بر مطالبه‌گری و پرهیز از سیاه‌نمایی توسط رسانه‌ها، اضافه کرد: دشمنان تمام ابزارها را به‌کار می‌گیرند تا توان جمهوری اسلامی را زیر سؤال ببرند، همچنان‌که از ابتدای انقلاب با بهانه و توجیه‌های مختلف فتنه‌های بسیاری را علیه انقلاب اسلامی انجام دادند.

وی شناخت خط رسانه‌ای دشمن را بسیار مهم خواند و افزود: افرادی‌که به اسم انتقاد، به جمهوری اسلامی و باورهای شیعه لطمه می‌زنند را بایستی شناخت و خط رسانه‌ای آن‌ها را خنثی نمود.

رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با بیان این‌که استکبار جهانی هرگز ایران و ایرانی را یک‌پارچه نمی‌خواهد، افزود: ما امروز با وجود تحریم مقابل بزرگ‌ترین اقتصاد و هژمونی تاریخ بشر ایستاده‌ایم.

بصیری با تاکید بر این‌که جنگ روانی در دنیای متمدن به وجود نیامده و همیشگی است، از رسانه‌های انقلابی کشور خواست خط رسانه‌ای دشمنان را بشناسند، چراکه دشمن برای فریب دادن از تکنیک‌های فریب استفاده می‌کند.

وی اظهارکرد: در جبهه شهدا قرار بگیریم، مراقب سیاه‌نمایی‌ها بوده و به سمت دشمن و نه خودی شلیک کنیم، چراکه بعد از کار شهدا، فضای کار رسانه‌ای اهمیت بسیار بالایی دارد.

راهیابی ۲۰ هزار اثر به جشنواره رسانه‌ای ابوذر

رئیس بسیج رسانه کشور همچنین در حاشیه آئین اختتامیه جشنواره رسانه‌ای ابوذر در لرستان در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: امسال پنجمین دوره جشنواره ابوذر در کشور برگزار می‌شود.

وی با بیان این‌که اختتامیه مرحله کشوری جشنواره ابوذر پنجم بهمن‌ماه و در تهران برگزار خواهد شد، از راهیابی بیست هزار اثر به مرحله کشوری جشنواره ابوذر خبر داد و افزود: مجموع بهترین آثار استان‌ها به تهران ارسال شده و هم‌اکنون در مرحله داوری هستند.

بصیری با بیان این‌که امسال با توجه به حجم گسترده مطالب ارسالی با استقبال خوبی در مرحله پایانی مواجه شویم، هدف از برگزاری جشنواره ابوذر را هم‌افزایی و توجه به مخاطب و مشکلات آنان در جامعه عنوان کرد و افزود: همچنین از دیگر اهداف جشنواره توجه به اصحاب رسانه فعال در حوزه‌های مختلف است.

رئیس بسیج رسانه کشور خبرنگاران را سنگرسازان بی‌سنگر خواند و گفت: امید می‌رود برای خبرنگاران امکانات معیشتی و بیمه‌ای و پرداخت‌های بیشتری فراهم شود تا دغدغه‌های حداقلی زندگی را نداشته باشند.

۲ رتبه برتر ایکنا و ایسنا در جشنواره رسانه‌ای ابوذر لرستان

 بنا بر این گزارش در اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در لرستان، امین زینی‌وند، خبرنگار ایکنا در بخش خبر موفق به کسب رتبه سوم و ابراهیم شریفی، سردبیر ایسنا لرستان در بخش گزارش موفق به کسب رتبه دوم شد.

یادآور می‌شود، دومین دوره جشنواره رسانه‌ای «ابوذر» در لرستان طی سال گذشته در دو محور اصلی «اقتصاد مقاومتی» و «حمایت از کالای ایرانی» و همچنین «دستاوردهای ۴۰ ساله انقلاب اسلامی» برگزار شد که در مجموع ۷۳۰ اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.همچنین در اولین دوره جشنواره رسانه‌ای ابوذر در لرستان نیز که دی‌ماه نود و شش برگزار شد، هزار و ۱۰۰ اثر از اصحاب رسانه لرستان در قالب‌های مختلف به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: