کد خبر: 3870275
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
گروه فرهنگی ــ مدیر ستاد کانون‌های مساجد لرستان با بیان این‌که طرح فهما پله‌ای برای ارتقا و فرصتی ارزشمند برای استفاده از ایده‌هاست، گفت: با استفاده از فهما هر کانونی می‌تواند از وضع خود مطلع شود و فعالیت‌های خود را با دیگر کانون‌های شهری، استانی و کشوری مقایسه کند.

طرح «فهما» فرصتی ارزشمند برای استفاده از ایده‌هاستبه گزارش ایکنا از لرستان، محمد ابدالی‌پور،  مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان امروز چهارشنبه، هجدهم دی در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان، اظهارکرد: سامانه فهما (فرهنگی و هنری مساجد ایران) به‌همت ستاد هماهنگی و نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور راه‌اندازی شده است و در راستای ثبت‌نام اعضای کانون‌های فرهنگی و هنری، ثبت فعالیت‌ها و رویدادهای کانون‌های فرهنگی و هنری سطح کشور فعالیت می‌کند.

وی با بیان این‌که بر اساس این طرح، برترین کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور و همچنین ستاد استانی با بررسی‌های انجام‌شده از طریق سامانه مربوطه معرفی و مورد تجلیل قرار خواهند گرفت، ادامه داد: از استان‌هایی که در هشت شاخصه اصلی شامل شبکه‌سازی و سازمان‌دهی، هنری و ادبی، کتاب و کتاب‌خوانی، اوقات فراغت، پاسداشت مناسبت‌ها، فضای مجازی و رسانه، خلاقیت و نوآوری برتر معرفی شوند، تقدیر به‌عمل می‌آید.

ابدالی‌پور افزود: مسئولان و رابطان کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد نقش مهمی در راستای ثبت اطلاعات و تشویق و ترغیب اعضا برای اقدام به ثبت‌نام در سامانه فهما دارند و باید با تعامل و مشارکت و همچنین ارتباط ویژه خود، نسبت به ثبت اطلاعات مربوطه اقدام و کانون خود را در معرض رقابت طرح ملی فهما قرار دهند.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان طرح پایتخت فرهنگی مساجد ایران (فهما) را فضای بسیار خوبی برای رشد و اعتلای فعالیت‌های فرهنگی و هنری کانون‌های مساجد سطح کشور دانست و خاطرنشان کرد: ما می‌توانیم در این فضا درست برنامه‌ریزی کنیم، فضای موجود را شناسایی کنیم و ایده‌های ناب را مبادله و اشتراک‌گذاری کنیم. درواقع طرح فهما پله‌ای برای ارتقا و فرصتی ارزشمند برای استفاده از ایده‌هاست.

وی با بیان این‌که با استفاده از فهما هر کانونی می‌تواند از وضع خود مطلع شود و فعالیت‌های خود را با دیگر کانون‌های شهری، استانی و کشوری مقایسه کند، اظهارکرد: فهما فضای جدیدی برای تلاش مضاعف در مساجد است و باید یاد بگیریم اقدامات و فعالیت‌های خود را ثبت کنیم.

ابدالی اضافه کرد: ثبت فعالیت کانون‌ها، شناسایی افراد فعال و توانمند کانون‌ها و همچنین تشویق و تقدیر از فعالان نمونه در کانون‌ها از اهداف راه‌اندازی سامانه فهما در کانون‌های فرهنگی هنری مساجد است.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد لرستان گفت:‌ در این سامانه این امکان وجود دارد که استان‌ها موقعیت فعالیت و درصد رشد فعالیت خود را به نسبت سایر استان‌ها رصد کنند تا ضعف‌ها و کاستی‌های‌ فعالیت خود را برطرف و رقابتی سالم در میان استان‌ها ایجاد شود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: