کد خبر: 3901503
تاریخ انتشار: ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹
مدیرکل بنیاد شهید لرستان با بیان این‌که ۱۶۰ میلیون تومان از طرف بنیاد شهید به‌صورت سرانه به ۵۳۴ نفر از ایثارگرانی که دارای مشکل معیشتی، فاقد درآمد یا زیر ۲۵ درصد جانبازی دارند، واریز شده است، اظهار کرد: حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به ۳۶ واحد آسیب‌دیده از ویروس کرونا، کمک کردیم.

کمک 160 میلیون تومانی بنیاد شهید لرستان به ایثارگرانسیدحسین نازاریان، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان، در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، در رابطه‌ با فعالیت‌های بنیاد شهید و امور ایثارگران در ایام شیوع کروناویروس، گفت: بنیاد شهید تقریباً دستورالعمل‌ها و پُروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و به‌نوعی توانسته‌ایم هر آن‌چه در توان بوده، در خدمت جامعه ایثارگری قرار دهیم.

وی افزود: تاکنون اقداماتی همچون چاپ بنر پیام‌های بهداشتی با موضوع ماندن در خانه، گندزدایی محل‌ها، مکان‌ها و ساختمان‌های بنیاد شهید، خریداری و توزیع حدود 540 لیتر الکل، 23 هزار و 613 عدد ماسک، 26 هزار و 354 جفت دستکش لاتکس، حدود 150 جفت دستکش یک‌بار مصرف، 500 عدد ژل ضد‌عفونی کننده، دو هزار و 45 لیترمایع ضد‌عفونی کننده برای ایثارگران انجام شده است.

وی با اشاره به کنترل ایثارگران به‌صورت روزانه یا هفتگی و این‌که متاسفانه تعدادی از ایثارگران لرستان به ویروس کرونا مبتلا شده و تعدادی نیز فوت کردند، اضافه کرد: در شهرستان‌ها ایثارگران به‌صورت گروهی در راستای توزیع بسته‌های بهداشتی با بنیاد شهید همکاری کردند.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان در رابطه‌با جامعه هدف ایثارگران گفت: ایثارگران ما جانبازان 70 درصد، جانبازان شیمیایی و جانبازانی که دارای مشکل درمانی بودند و خانواده‌های مسن شهدا یا دارای بیماری صعب‌العلاج هستند.

وی با اشاره به این‌که توسط بنیاد شهید کمک‌های مؤمنانه نیز انجام شده است، گفت: حدود 340 میلیون تومان کارت خرید از فروشگاه رفاه به 680 نفر از ایثارگرانی که هیچ‌گونه درآمدی نداشته و حقوق بگیر نیستند، توزیع شده است.

نازاریان با بیان این‌که 160 میلیون تومان از طرف بنیاد شهید به‌صورت سرانه به 534 نفر از ایثارگرانی که دارای مشکل معیشتی، فاقد درآمد یا زیر 25 درصد جانبازی دارند، واریز شده است، اظهارکرد: حدود یک میلیارد و 800 میلیون تومان به 36 واحد آسیب‌دیده از ویروس کرونا، کمک کردیم.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان گفت: در ایام ماه مبارک رمضان به دوازده هزار و 140 نفر از ایثارگران فاقد درآمد که در اثر بیماری کرونا دچار مشکلات معیشتی شده‌اند نیز کمک مومنانه شد که بخشی از این کمک به‌صورت بُن خرید از فروشگاه رفاه و قسمت دیگر به‌صورت کمک مالی بلاعوض بود و در جریان این کمک همدلانه مبلغ پانصد میلیون تومان هزینه شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: