کد خبر: 3861770
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۵
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیرکل ارشاد لرستان از ثبت‌نام ۸۰۰ قرآن‌آموز لرستانی در هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت خبرداد.

ثبت‌نام ۸۰۰ لرستانی در آزمون سراسری قرآنبه گزارش ایکنا از لرستان، احمد حسین فتایی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان امروز چهارشنبه، سیزدهم آذر در آیین رونمایی پوستر هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در لرستان، گفت: تعالی فعالیت‌های قرآنی یکی‌از مهم‌ترین رسالت‌های ما در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان است.

وی افزود: هجدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت سوم بهمن‌ماه و هم‌زمان با سراسر کشور در تمام شهرستان‌های استان برگزار می‌شود و بنا بر اعلام دفتر قرآن و عترت اداره‌کل، تاکنون نزدیک به ۸۰۰ قرآن‌آموز جهت شرکت در این آزمون، ثبت‌نام کرده‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان اضافه کرد: با توجه به مشکلات و تنگناهای اقتصادی موجود در کشور و به تبع آن کاهش اعتبارات فرهنگی، هنری و همچنین قرآنی اداره‌کل نسبت به سال‌های گذشته، اما با تلاش مجموعه همکاران در گروه قرآن و عترت، برنامه‌ها و فعالیت‌های بسیار خوبی در این حوزه شکل گرفته که از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده است.

یادآور می‏‌شود، این دوره از آزمون در چهار گروه ترجمه و مفاهیم قرآن در دو رشته، معارف در دو رشته، حفظ در ۹ رشته و آموزش‌های الکترونیکی در دو رشته، برگزار می‌شود.

تفسیر سوره بقره، ترجمه و درک معانی سوره بقره، حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه، حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه و نیایش‌های امام سجاد(ع)، حفظ جزء ۳۰، جزء اول، سوره بقره، پنج جزء اول، ۱۰ جزء اول، ۱۵ جزء اول، ۲۰ جزء اول، ۲۵ جزء اول و حفظ کل قرآن‌کریم، سبک زندگی و سیره معصومین و روخوانی قرآن‌کریم، رشته‌های این دوره از آزمون هستند.

آزمون گروه آموزش‌های الکترونیکی با همکاری سامانه مجازی «نورالمجتبی» و سامانه مجاری «حامیم» ۲۵ و ۲۶ دی‌ماه به‌صورت مجازی برگزار می‌شود و تفسیر المیزان منبع رشته تفسیر سوره بقره است که منبع رشته‌های دیگر آزمون متون و ترجمه‌های متداول قرآن‌کریم، نهج‌البلاغه و صحیفه سجادیه است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: