کد خبر: 3855877
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
آیت‌الله میرعمادی تشریح کرد:
گروه اجتماعی ــ نماینده ولی‌فقیه در لرستان با برشمردن ۱۰ ویژگی بیانیه «گام دوم انقلاب»، گفت: این بیانیه تحلیل صحیحی از گذشته، حال و آینده انقلاب اسلامی ارائه داده است.

شکست ابرقدرت غرب؛ از ویژگی‌های گام دوم انقلاببه گزارش ایکنا از لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد، امروز یک‌شنبه، نوزدهم آبان‌ماه، در همایش «گام دوم انقلاب»، ۱۰ ویژگی از بیانیه گام دوم انقلاب را برشمرد و گفت: اولین ویژگی این بیانیه، این است که یکی‌ از اسناد مهم انقلاب اسلامی ایران به‌شمار می‌آید و هیچ سندی به اندازه این سند اهمیت ندارد.

وی با بیان این‌که در این سند یک تحلیل جامع از انقلاب اسلامی ایران ارائه شده که هیچ‌کس غیر از مقام معظم رهبری نمی‌توانست این تحلیل را ارائه دهد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی پنج کار انجام داد، نخست این‌که عصر جدیدی به‌وجود آورد، مبدأ تاریخ شد و الان در مورد تاریخ ایران کسی حرف می‌زند از انقلاب اسلامی به‌عنوان مبدأ تاریخی یاد می‌شود.

میرعمادی با تأکید بر این‌که انقلاب اسلامی ایران دو قطب شرق و غرب را به هم زده و امروز در برابر ابرقدرت غرب قرار گرفته و می‌خواهد در گام دوم او را شکست دهد، افزود: ویژگی دوم انقلاب این بوده که شعارها و اهدافش فطری بوده و شعارهای انقلاب‌ها را نیز عوض کرد.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که ویژگی سوم انقلاب این است که مفهوم قدرت را عوض کرد، افزود: در گذشته هر کسی سلاح بیشتر، ارتش قوی‌تر، پول و ثروت بیشتری داشت ابر‌قدرت بود، اما انقلاب اسلامی ایران قدرت را در مردم دید و امروز می‌بینیم که دیگر سلاح نظامی جواب‌گو نبوده و خواست و اراده مردم بالاترین قدرت شده‌ است.

وی با بیان این‌که انقلاب اسلامی معادلات و موازنات جهانی را به‌هم زده و محاسبات دنیا را عوض کرد، گفت: در دوران دفاع مقدس معادله دنیا این بود که اگر به صدام کمک کند سه روزه ایران فتح می‌شود، اما انقلاب اسلامی این معادله را به‌هم زد، خواستند انقلاب مخملی راه‌ بیاندازند اما انقلاب اسلامی این معادله را به‌هم زد، امروز مسئله تحریم را داریم، خیلی‌ از کشورها با تحریم از پای درآمدند اما در انقلاب اسلامی تحریم اثری ندارد.

میرعمادی تأکید کرد: در قضیه انرژی هسته‌ای برای خودشان معادله‌ای داشتند که اجازه ندهند هیچ کشوری به انرژی هسته‌ای دست یابد، اما امروز در مورد انرژی سلح‌آمیز هسته‌ای ایران کاری از دست آمریکایی‌ها برنمی‌آید و معادله به نفع ایران عوض شد، هیچ صحنه‌ای را سراغ ندارید که معادله عوض شده باشد و به نفع ما نباشد، حتی از طریق تجاوزات هوایی و دریایی خواستند ورود کنند که باز هم به نفع ما شد.

اقتصاد؛ محوری‌ترین بخش بیانیه گام دوم انقلاب

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: ویژگی دوم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی این است که یک تحول جهانی و پشتوانه تجربه قوی پشت سر این بیانیه بوده و مطابق با واقع است.

وی با بیان این‌که ویژگی سوم این است که در شرایطی بیانیه گام دوم صادر شد که دشمن در عجز و التماس است و ما در اوج قدرت و عزت هستیم، اضافه کرد: ویژگی دیگر این است که هدف از بیانیه گام دوم انقلاب حرکت به سمت پیشرفت و تمدن نوین اسلامی است؛ چراکه در چهل سال دوم به مرحله‌ای رسیده‌ایم که باید کارهای تمدنی انجام دهیم.

میرعمادی با تأکید بر این‌که ویژگی پنجم بیانیه گام دوم انقلاب این است که این بیانیه تحلیل صحیحی از گذشته، حال و آینده انقلاب اسلامی ارائه داده است، افزود: وقتی تاریخ گذشته را بررسی می‌کنیم برای ما مقاومت، قناعت، وفاداری، همراهی مردم و پیشرفت‌های صورت گرفته افتخار است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که بخش اقتصادی محوری‌ترین بخش بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است، اظهار کرد: در بیانیه آمده‌ است که ما تهاجم فرهنگی، اقدامات سیاسی و بین‌المللی دشمن را پشت سر گذاشته‌ایم، اما امروز با جنگ اقتصادی روبه‌رو هستیم، اینجاست که فکر و اندیشه شما کارکنان و فعالان حوزه جهاد کشاورزی مؤثر است.

وی با بیان اینکه یکی دیگر از ویژگی‌های بیانیه گام دوم انقلاب سپردن مسئولیت به دست جوانان است، عنوان کرد: امروز نیازمند به این هستیم که انقلاب را به جوانان بسپاریم که با نوآوری، خلاقیت و توان جدید امور را به دست بگیرند.

میرعمادی مسئله اصرار بر تمدن‌سازی بر مبنای دین را دیگر ویژگی بیانیه گام دوم انقلاب دانست و گفت: ما می‌خواهیم تمدن اسلامی بسازیم کمااینکه ارائه شاخص‌های جدید برای سنجش و ارزیابی انقلاب دیگر ویژگی بیانیه گام دوم انقلاب است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: