کد خبر: 3855817
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۰۹:۴۹
گروه فرهنگی ــ دبیر اجرایی جشنواره ملی موشن گرافیک سی‌ام آبان‌ را مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی موشن‌گرافیک اعلام کرد و گفت: مراسم اختتامیه جشنواره دی‌ماه سال جاری برگزار می‎شود.

10 روز تا پایان مهلت ارسال آثار به جشنواره ملی «موشن گرافیک»منصور احمدی، رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان، در گفت‌وگو با ایکنا، از برگزاری جشنواره ملی آیات با موضوع «موشن گرافیک» در دی‌ماه سال‌جاری، به میزبانی گروه قرآن و عترت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان و با همکاری اداره‌کل تبلیغ و ترویج معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، با هدف حمایت فرهنگی از توسعه معارف اسلامی خبر داد و اظهار کرد: این جشنواره برای اولین‌بار با این موضوع برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این‌که تولید آثار خلاقانه و الهام‌بخش هنری با موضوع قرآن و عترت به‌منظور ارتقای فرهنگ ناب اسلامی از اهداف برگزاری این جشنواره است، گفت: جشنواره ملی آیات در رشته موشن‌گرافیک در دو بخش برگزار خواهد شد.

احمدی ادامه داد: از جمله موضوعات بخش اول می‌توان به بازآفرینی هنری مفاهیم اسلامی با استفاده از آیات قرآن و احادیث ائمه معصومین(ع)، بازآفرینی هنری مبانی قرآنی بیانیه «گام دوم انقلاب»، تبیین و ترویج هنری سبک زندگی قرآنی ـ اسلامی، نمایش هنری روحیه ایثار، جهاد و شهادت، فرهنگ عفاف و حجاب، امر به معروف و نهی از منکر و...، ارائه اثر با استناد به سوره‌ها، داستان‌ها و شخصیت‌های قرآنی، ترجمه و تفسیر قرآن، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه و احادیث معصومین(ع)، اشاره مستقیم یا غیرمستقیم به سیره علمی و عملی اهل‌بیت(ع)، اخلاق و معارف اسلامی و اصول و فروع دینی و تمامی مباحث و معارف اسلامی مرتبط با حوزه قرآن و عترت اشاره کرد.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل ارشاد لرستان با بیان این‌که تبلیغ و ترویج فرهنگ نماز با بهره‌گیری هنری از آیات قرآن‌ کریم و احادیث معصومین(ع) موضوع بخش دوم این جشنواره است، اضافه کرد: در هر بخش جشنواره به سه اثر برتر و پنج اثر شایسته تقدیر لوح تقدیر به همراه جایزه نقدی اهدا خواهد شد.

وی با اشاره به این‌که تمامی هنرمندان حرفه‌ای، هنرجویان و علاقه‌مندان به هنر موشن‌گرافیک می‌توانند در اولین جشنواره ملی موشن‌گرفیک آیات شرکت کنند، ادامه داد: آثار ارسالی باید با ایده‌های نو و به دور از هرگونه کپی‌برداری تولید شود. هر شرکت‌کننده مجاز است با در نظر گرفتن موضوعات جشنواره حداکثر پنج اثر را بر روی لوح‌های فشرده جداگانه به دبیرخانه جشنواره ارسال کند.

رئیس گروه قرآن و عترت اداره‌کل ارشاد لرستان با اشاره به این‌که حداقل مدت زمان اثر ارسالی باید یک دقیقه باشد و محدودیت زمانی وجود ندارد، اضافه کرد: ارسال‌کننده اثر به اولین جشنواره ملی موشن‌گرافیک آیات به‌عنوان صاحب امتیاز شناخته خواهد شد و از این‌رو رعایت تمامی حقوق مادی و معنوی هنرمندان مؤثر در تولید اثر ارسالی ضروری است.

وی تصریح کرد: علاقه‌مندان به شرکت در جشنواره تا پایان آبان‌ماه جاری مهلت دارند آثار خود را با بارگذاری روی لوح فشرده به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

احمدی تأکید کرد: داوری و انتخاب آثار تا پایان آذرماه و مراسم اختتامیه و اهدای جوایز نیز دی‌ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: