کد خبر: 3855535
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۹
گروه اجتماعی ــ مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان، از اعزام سه گروه پزشکی از بسیج جامعه پزشکی به مناطق محروم استان خبر داد.

اعزام 3 تیم‌ پزشکی به مناطق محروم لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، عبدالوحید ملک‌آرا، مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی استان، شنبه، هجدهم آبان‌ماه، در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: به‌همت کانون بسیج جامعه پزشکی و با همکاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان الیگودرز، گروه پزشکی طرح «شهید دکتر رهنمون» شامل پزشک، ماما، کارشناسان بهداشت و دارویار، به روستای «سرقلعه بزنوید» از توابع این شهرستان اعزام شد.

وی با اشاره به ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در این منطقه توسط این گروه، افزود: خدماتی که در این اعزام ارائه شد ‏شامل ویزیت همراه با دارو، معاینه و آموزش به‌صورت رایگان به اهالی منطقه بود.

ملک‌آرا عنوان کرد: اکیپ بهداشتی درمانی هشت نفره جامعه پزشکی در این برنامه بیش‌ از 67 نفر از مردم روستای مذکور را رایگان ویزیت کرده و دارو دادند، همچنین در این اعزام گروه مامایی برای مراقبت از زنان باردار در این منطقه ارائه خدمت کرد.

مسئول سازمان بسیج جامعه پزشکی لرستان با اشاره به اعزام دو تیم تخصصی بسیج جامعه پزشکی به منطقه مرگ‌سر سپیددشت، بیان کرد: در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری و گسترش روحیه خدمت به مردم به‌ویژه اقشار محروم، به‌همت سازمان بسیج جامعه پزشکی سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان و شبکه بهداشت و درمان بخش سپیددشت دو گروه تخصصی به  منطقه محروم و سخت‌گذر بخش سپیدشت اعزام شد.

وی تصریح کرد: در این اعزام اکیپی شامل متخصص عفونی، متخصص زنان و زایمان، پزشک عمومی، پرستار، روانشناس و کارشناسان بهداشت بنا به نیاز منطقه برای ارائه خدمات رایگان به مردم این منطقه اعزام شدند.

ملک‌آرا عنوان کرد: در این اعزام حداقل به 180 نفر از جمعیت روستاهای تابع منطقه خدمات مستقیم ارائه شد و علاوه‌بر خدمات پزشکی، خدمات مشاوره‌ای و بهداشتی نیز به‌صورت رایگان ارائه و بیمارانی که نیاز به خدمات تخصصی بیشتر داشتند به مراکز تخصصی ارجاع داده شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: