کد خبر: 3855360
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۶
گروه فرهنگی ـ جشن آغاز امامت منجی عالم بشریت حضرت مهدی‌موعود(عج) پنج‌شنبه، شانزدهم آبان در خرم‌آباد برگزار شد.

برگزاری جشن بیعت و انتظار در خرم‌آبادبه گزارش ایکنا از لرستان، به‌مناسبت آغاز امامت ولی‌عصر حضرت مهدی‌موعود(عج)، جشن بیعت و انتظار  عصر پنج‌شنبه، شانزدهم آبان در لرستان برگزار شد که در شهر خرم‌آباد این جشن بیعت و انتظار با حضور آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در میدان امام خمینی(ره) این شهر برگزار شد.

این مراسم به‌همت بنیاد مهدویت امام مهدی‌موعود(عج) استان لرستان و با هدف ایجاد روحیه شور و شعف معنوی، اجتماع قلوب شیعیان در راستای بیعت قلبی و بیعت زبانی منتظران با امام زمان(عج)برگزار شد.

وظایف منتظران ظهور

آیت‌الله سید احمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در این مراسم جشن آغاز امامت و ولایت امام زمان(عج)، ضمن تبریک این روز خجسته، اظهارکرد: امروز از بهترین ایام سال است، چراکه با آغاز امات امام زمان(عج) دورانی شروع شد که متفاوت با دوران گذشته بود.

وی افزود: در طول تاریخ یا پیامبر در میان مردم بود و یا امام معصوم، اما پس‌از شهادت امام حسن عسکری(ع) دورانی شروع شد که امام غایب از نظرها است اما مردم دوست‌دار و پیرو ایشان هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که دوران غیبت حضرت مهدی(عج) به دو دوره صغری و کبری تقسیم شده است، ادامه داد: غیبت صغری امام زمان 70 سال به طول انجامید و پس‌از غیبت کبری آن حضرت شروع و همچنان ادامه دارد.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به وظایف منتظران امام زمان(عج) در دوران غیبت کبری، افزود: انتظار بهترین عمل و برترین فضیلت‌ها بوده، بنابراین شناخت حضرت مهدی(ع) و نایب ایشان وظیفه مهم منتظران است که خوشبختانه امروز مردم، رهبر انقلاب اسلامی را به‌عنوان نایب امام زمان(عج) به‌خوبی شناخته‌اند.

وی با بیان این‌که کسی‌که از مسیر ولایت خارج شود، در ضلالت و گمراهی بوده و شقی‌ترین انسان‌ها است، محبت و مودت نسبت به حضرت مهدی(ع) را دومین وظیفه منتظران عنوان و تصریح کرد: مودت به ائمه‌اطهار در قرآن سفارش شده است.

آیت‌الله میرعمادی با یادآوری این‌که آمادگی برای ظهور از دیگر وظایف منتظران است، استعانت، استمداد و تمسک به امام زمان(عج) را از وظایف مهم منتظران برشمرد و گفت: از امام در حل مشکلات جامعه کمک بخواهیم چراکه ائمه‌اطهار واسطه فیض الهی هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان داشت: دعا برای تعجیل در فرج امام زمان(عج) دیگر وظیفه منتظران است، با امام(ع) و نایب ایشان عهد بسته و پیمان‌شکنی نکنیم.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: