کد خبر: 3828393
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
گروه اجتماعی ــ معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی لرستان گفت: ۶۱۵ واحد مسکن برای مددجویان دارای ۲ معلول در استان تأمین شده است.

تامین 615 واحد مسکن برای خانواده‌های دارای 2 معلول لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، رضا وفایی، معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی لرستان، شنبه، بیست و نهم تیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: درآمد پایین مردم در استان روی همه شاخص‌ها تأثیر می‌گذارد.
وی با بیان این‌که تعهد امسال در بحث اشتغال مددجویان 1500 نفر با اعتبار 42 میلیارد تومان تسهیلات از سوی بانک مرکزی به ما ابلاغ شده است، افزود: اعتبار سال گذشته بهزیستی استان در این راستا 20 میلیارد تومان بوده است.
معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی لرستان با اشاره به این‌که به واحدهای تولیدی که از مددجویان ما برای اشتغال استفاده کنند در قالب پرداخت حق بیمه کارفرما و خویش‌فرما ماهیانه 400 هزار تومان پرداخت می‌شود، گفت: چنان‌چه کارآفرینی از مددجویان ما حمایت و شغلی برای آن‌ها ایجاد کند به‌ ازای هر نفر 50 میلیون تومان پرداخت می‌کنیم.
وفایی درخصوص مسکن خانواده‌های دارای دو فرزند معلول، بیان کرد: به هر خانواده‌ای که این شرایط را دارد کمک‌هایی خواهد شد به‌عنوان نمونه برای خانواده‌های شهری بیش‌ از دو فرزند معلول 30 میلیون تومان کمک بلاعوض و برای خانواده‌های روستایی 18 میلیون کمک بلاعوض پرداخت می‌شود.
وی ادامه داد: همچنین یکی دیگر از راه‌های تأمین مسکن، این است که از ظرفیت‌های خالی مسکن مهر با شرط اجاره به شرط تملیک استفاده کنیم.
معاون مشارکت‌های مردمی و اشتغال بهزیستی لرستان اضافه کرد: برای مسکن روستایی همچنین 40 میلیون تومان وام روستایی با بهره 4 درصد به افراد بالای 18 سال که سرپرست خانوار هستند پرداخت می‌کنیم.
وی اضافه کرد: تاکنون برای خانوارهای دارای دو معلول 615 واحد شهری و روستایی تأمین کردیم که 165 مورد آن در روستا و مابقی در شهرها بودند این در حالی است که در حال حاضر راه و شهرسازی مدعی است که در سایت‌های مسکن مهر واحد و ظرفیت خالی نداریم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: