کد خبر: 3828087
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۰
گروه فرهنگی ـ مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان از تشکیل تیم پژوهشی برای بررسی نقش جهاد سازندگی لرستان در دوران دفاع مقدس خبرداد.

تشکیل تیم پژوهشی برای بررسی نقش جهاد سازندگی لرستان در دوران دفاع مقدسبه گزارش ایکنا از لرستان، حجت‌الله ناصرپور، مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان چهارشنبه، بیست و ششم تیر در دیدار با عبدالرضا بازدار، مدیر کل جهاد کشاورزی لرستان، گفت: رزمندگان جهاد کشاورزی در هشت سال دفاع مقدس خط شکنی کردند و عمل جهادگران و سنگرسازان بی‌سنگر در هیچ جای دنیا نظیر ندارد.
وی افزود: پُل‌هایی که قرارگاه پشتیبانی مهندسی جنگ در عملیات‌ها احداث کرد تاریخ‌ساز صحنه‌های نبرد بودند و کارایی فوق‌العاده پُل «بعثت» در عملیات «والفجر 8» فراموش نشدنی است.
ناصرپور با بیان این‌که سلحشوری ملت ایران بدون پشتوانه سنگرسازان بی‌سنگر نمی‌توانست هیچ توفیقی داشته باشد، تصریح کرد: شجاعت و دلیرمردی را فقط در مشق با تفنگ نمی‌توان توصیف کرد و تفنگ ابزاری نمادین است، بلدوزر هم به جای خود تفنگ است.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان خاطرنشان کرد: آن‌چه مهم است ابزار تحمیل اراده به دشمن است که تجهیزات مهندسی جهاد به خوبی مشق خود را به جهانیان نشان داد.
وی در ادامه سخنان خود به در دست اجرا بودن دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان اشاره کرد و گفت: از مجموع مداخل دانش‌نامه دفاع مقدس لرستان شش مدخل به شهدای جهاد سازندگی و همچنین بررسی نقش دو گردان از جهاد سازندگی لرستان در دوران دفاع مقدس اختصاص دارد.
ناصر پور در خصوص تشکیل تیم پژوهشی برای بررسی نقش جهاد سازندگی لرستان در دوران دفاع مقدس، اظهارکرد: با سرپرستی عباسی، رئیس اداره امور ایثارگران جهاد کشاورزی این تیم پژوهشی از بین کارکنان جهاد کشاوزی لرستان انتخاب می‌شوند و در نهایت حاصل تحقیقات خود را در اختیار اداره کل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان قرار می‌دهند که در تدوین دانش‌نامه از آنها استفاده شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: