کد خبر: 3827689
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۳
گروه اجتماعی ــ مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به این‌که کار ساخت مدارس مناطق سیل‌زده آغاز شده است، گفت: سیل ۱۱۵ مدرسه لرستان را کاملاً تخریب کرد.

سیل ۱۱۵ مدرسه لرستان را کاملا تخریب کردبه گزارش ایکنا از لرستان، رضا زینی‌وندمقدم، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان، امروز، 25 تیر در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت مدارس سیل‌زده استان لرستان، اظهار کرد: بر اثر سیل فروردین ماه امسال در استان لرستان 115 مدرسه تخریب شد که نیاز به بازسازی دارد، 333 مدرسه نیاز به تعمیرات اساسی و همچنین تجهیزات 179 مدرسه از بین رفته است.

وی با ذکر این مطلب که برای بازسازی، تعمیر و تامین تجهیزات مدارس تخریب شده راه دشواری در پیش داریم، افزود: با توجه به تعهدات خیرین مدرسه‌ساز در همایش خیرین اردیبهشت‌ماه امسال حدود 214 میلیارد تومان تعهد کردند تا به مدارس سیل‌زده یه استان لرستان، خوزستان و گلستان پرداخت کنند که تقریباً اعتبار ساخت مدارس تخریبی، تعمیری و تامین تجهیزات مدارس مناطق سیل‌زده لرستان با کمک خیرین و همت دولت در حال تامین شدن است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان اجرای پروژه مدرسه 6، 12 و یا 24 کلاسه را زمان‌بر دانست و تصریح کرد: بر همین اساس در شهرهای سیل‌زده که باید پروژه بزرگ ساخت مدرسه 12 کلاسه را اجرا کنیم زمان‌بر است و به‌طور یقین برای مهرماه آماده نمی‌شود اما باید تلاش کنیم طرح‌ها و پروژه‌های نیمه‌تمام آموزشی شهرهای سیل‌زده را به اتمام برسانیم و مدارس قابل تعمیر با نظارت فنی نوسازی مدارس در سه ماه تابستان تعمیر و برای مهرماه آماده کنیم.

زینی‌وندمقدم با اشاره به این‌که در روستاهای مناطق سیل‌زده برخی مدارس دو یا سه کلاسه احتمال دارد برای مهر ماه آماده شوند، ادامه داد: چنان‌چه این مدارس آماده نشوند تمهیداتی اندیشیده شده که از طریق کانکس فضای کلاسی مدارس را تامین کنیم تا دانش‌آموزان در اول مهر مشکل نداشته باشند.

وی با ذکر این مطلب که پس‌از سیل اخیر لرستان و دو ماه باقی‌مانده از سال‌تحصیلی خوشبختانه به‌ گونه‌ای برنامه‌ریزی کردیم که در شهرهای سیل‌زده کلاس‌های جبرانی با دو شیفته کردن مدارس سالم برگزار شد، افزود: به‌طور یقین این تدبیر را نیز برای اول مهر خواهیم کرد و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

زینی‌وندمقدم با اشاره به این‌که کار ساخت مدارس مناطق سیل‌زده آغاز شده است، اضافه کرد: در این راستا تفاهم‌نامه‌هایی با خیرین امضا شده است، زمین مورد نیاز به خیرین واگذار شده و همچنین کار تعمیر مدارس تعمیری نیز شروع شده است.

 

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: