کد خبر: 3827516
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۳
گروه اجتماعی ــ کارگروه «یاوران اصلح» تشکل‌های دانشجویی لرستان با هدف ارتقای کمی و کیفی مشارکت سیاسی آحاد مردم در انتخابات‌ و تلاش برای تشکیل مجلس مطلوب و نمایندگان متعهد، متخصص و کارآمد در طراز انقلاب اسلامی در لرستان تشکیل شد.

تشکیل کارگروه «یاوران اصلح» با هدف زمینه‌سازی برای ارتقاء کمی و کیفی مشارکت مردم در انتخابات‌به گزارش ایکنا از لرستان، مسعود کریمی‌بیرانوند، دبیر کارگروه یاوران اصلح تشکل‌های دانشجویی لرستان امروز، بیست و پنجم تیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تشکل‌های دانشجویی لرستان حدود 30 سال قدمت دارد و در زمینه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی اقداماتی انجام داده است.

وی با بیان این‌که این تشکل در حال حاضر دارای مجوز از کمیسیون ماده 10 قانون احزاب بوده و جز احزاب فعال کشور است، افزود: مردم‌سالاری دینی جز اصول اصلی نظام جمهوری اسلامی است و از ارکان اصلی مردم‌سالاریدینی بحث انتخابات است که می‌تواند پُرشور، قوی و سالم برای رسیدن به اهداف کمک کند.

دبیر کارگروه یاوران اصلح تشکل‌های دانشجویی لرستان تصریح کرد: احزاب نیز در دنیا فعالیت‌ها و وظایفی دارند که می‌توان به بحث انتخابات اشاره کرد که اگر حضور خوبی نداشته باشند این انتخابات به انحراف کشیده می‌شود.
وی بیان کرد: احزاب می‌توانند مردم را آگاه کرده و نیرویی به مردم معرفی کنند تا بر روند انتخابات نظارت داشته باشند؛ مردم عادی وقت وتوان کافی برای بررسی نامزدهای انتخاباتی ندارند بنابراین باوجود احزاب و وساطت آن‌ها کار به‌صورت تخصصی انجام می‌گیرد.

بیرانوند با اشاره به این‌که تشکل‌های دانشجویی و فارغ‌التحصیلی تصمیم حضور فعال در انتخابات آتی را دارد، ادامه داد: بنابراین کارگروه یاوران اصلح را تشکیل داده‌ایم و تاکنون شش جلسه به‌صورت رسمی و منظم برگزارشده است.

وی هدف از تشکیل این کارگروه را زمینه‌سازی برای ارتقا کمی و کیفی مشارکت سیاسی آحاد مردم و اقشار مختلف جامعه در انتخابات‌ها برشمرد و گفت: تلاش برای تشکیل مجلس مطلوب و نمایندگان متعهد، متخصص و کارآمد در طراز انقلاب اسلامی از دیگر اهداف تشکیل این کارگروه است.

دبیر کارگروه یاوران اصلح تشکل‌های دانشجویی لرستان با اشاره به این‌که در حال حاضر این کارگروه 15 عضو دارد، ادامه داد: جلسات مختلفی برگزار کرده‌ایم و در سه‌گام شناسایی نامزدهای اصلح، حمایت از نامزدهای اصلح و نظارت بر نمایندگان را در دستور کار دارد.

وی با ذکر این مطلب که ابزارهای نظارت ما اخذ تعهدنامه، تشکیل کمیته نظارت و نظرسنجی از مردم، تذکرات شفاهی، کتبی، مستقیم و غیرمستقیم و همچنین اطلاع‌رسانی به مردم و حتی افشاگری و شکایت به مراجع قانونی است، اضافه کرد: از ظرفیت اصحاب رسانه در برنامه‌های این کارگروه استفاده می‌شود.


انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: