کد خبر: 3822559
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۱
گروه فرهنگی ــ مدیرکل میراث فرهنگی لرستان از ثبت ۹ اثر فرهنگی و تاریخی لرستان در فهرست آثار ناملموس کشور خبر داد و گفت: با ثبت این آثار تعداد میراث ناملموس ثبت شده در فهرست آثار ملی لرستان به ۴۵ اثر رسید.

ثبت ۹ اثر لرستان در فهرست آثار ملیبه گزارش ایکنا از لرستان، سیدامین قاسمی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان، امروز چهارشنبه، پنجم تیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در جلسه امروز شورای ثبت میراث ناملموس کشور که با حضور اعضای شورا، معاون میراث فرهنگی و محسن طرهانی، مسئول ثبت آثار این اداره‌کل برگزار شد، ۹ پرونده میراث ناملموس لرستان مطرح شد که با اکثریت آرا ثبت این آثار در فهرست آثار ملی تصویب شد.
وی در معرفی آثار ثبت شده، افزود: این آثار شامل مهارت پخت خوراک زرشک، مهارت پخت خوراک سغدو، مهارت پخت آش حلیم، مهارت پخت آش بادمجان، مهارت پخت آش کدو حلوایی، مهارت پخت خوراک کوفته هلو، ریسمان بافی در لرستان، فنون بافت کیف و فنون حرمی بافی است.
قاسمی با ذکر این مطلب که با ثبت این آثار تعداد میراث ناملموس ثبت شده در فهرست آثار ملی لرستان به ۴۵ اثر رسید، تصریح کرد: همچنین امسال ۹ پرونده دیگر جهت ثبت در فهرست آثار ملی در دست تهیه است که در آینده نزدیک برای طی روال قانونی ثبت به سازمان مرکزی ارسال خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: