کد خبر: 3821031
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۳
گروه فرهنگی ـ رئیس‌کل دادگستری لرستان با بیان این‌ که در حوزه فضای مجازی مسدود کردن کانال‌ها تاکنون اثربخش نبوده است، اظهارکرد: افراد در کانال‌هایی که ارکان نظام را تضعیف می‌کنند، عضو نشوند.

افزایش ۱۱ درصدی ورودی پرونده به دادگستری لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، جعفر بدری، رئیس‌کل دادگستری لرستان، پنج‌شنبه، ۳۰ خرداد در آستانه هفته قوه قضائیه در نشست خبری با اصحاب رسانه لرستان، اظهارکرد: هرچه زمان می‌گذرد بیشتر به ارزش شهدا پی می‌بریم بهشتی شخصیتی کارآمد و معتقد به تحول بود.
وی با ذکر این مطلب که جریان نفاق روزی به‌دنبال گرفتن قدرت بود، تصریح کرد: امروز نفاق در چهره‌های مختلف خودنمایی می‌کند.
بدری با اشاره به این‌که شناخت جریان نفاق دوم سخت است، خاطرنشان کرد: جریان فساد که در برخی بخش‌های کشور است ناشی‌از جریان نفاق است که امروز اکثراً شناخته شوند.
مردم وارد دعواهای سیاسی نشوند
رئیس‌کل دادگستری لرستان با تاکید بر این‌که جریان معتقد به نظام به‌دنبال خدمت به مردم است، اضافه کرد: مردم نباید قربانی دعواهای سیاسی باشند و رسانه‌ها در جریان انتخابات نقش روشن‌گری داشته باشد.
وی با ذکر این مطلب که پرونده‌های دادگاه مطبوعات طوری بررسی می‌شود که قلم از دست کسی گرفته نشود، گفت: اصحاب رسانه برای انجام رسالت خود نباید احساس خطر شده است.
بدری ایجاد احساس عدالت را یکی‌از اهداف دستگاه قضا برشمرد و گفت: ایجاد اشتغال آمار جرم را به‌شدت کاهش می‌دهد.
رئیس‌کل دادگستری لرستان با دفاع از عملکرد مجموعه قضات و دادستان لرستان، تصریح کرد: دادستان تمام زندگی را وقف خدمت به مردم کرده و در همه شئون و اتفاقات حضور دارد کمااینکه وی از نیروهای بومی توانمندی است.
شفافیت در دستور کار قرار دستگاه قضایی لرستان قرار گرفته است
وی با ذکر این مطلب که در حوزه فضای مجازی مسدود کردن کانال‌ها تاکنون اثربخش نبوده، اظهارکرد: افراد در کانال‌هایی که ارکان نظام را تضعیف می‌کنند، عضو نشوند.
بدری با اشاره به این‌که شفافیت در دستور کار قرار دستگاه قضایی لرستان قرار گرفته است، اضافه کرد: برخی شهرداری‌ها شفافیت در عملکرد مالی ندارند لذا بازرسی به کمیسیون ماده ۱۰۰ و ۷۷ شهرداری‌ها ورود پیدا کند.
رئیس‌کل دادگستری استان با بیان این‌که عضو شورای شهر بروجرد تخلف و بازداشت شده است و به‌موقع جزئیات پرونده اطلاع‌رسانی خواهد شد، ادامه داد: میانگین ورودی پرونده‌ها سال ۹۷ تعداد ۱۶۰ هزار است که رشد ۱۱ درصدی داشته است این در حالی‌است که شوراهای حل اختلاف ۸۲ هزار پرونده وارد و تعداد پرونده‌های مصالحه ۱۵ هزار است.
وی با ذکر این مطلب که به همان تعداد که پرونده وارد دادگستری شده است به همان میزان نیز خروجی پرونده‌ داشتیم، افزود: ۳۵۰۰ پرونده منجر به طلاق شده است.
بدری با اشاره به این‌که سوء تدبیر در ساختمان استانداری زیاد بود، خاطرنشان کرد: بنا بود با فروش ساختمان قدیم استانداری ساختمانی جدید تاسیس شود اما پیشرفت کاری ساختمان استانداری کمتر از ۵۰ درصد است و برای تکمیل آن ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است و کسی‌که این ضرر را به استان وارد می‌کند نباید در پست‌های بالاتر قرار بگیرد.
وی با ذکر این مطلب که کارخانه پارسیلون که خلع ید شد در اختیار افراد ساده‌ای نبود بلکه این افراد با مقامات در ارتباط بودند، تصریح کرد: دادگستری ملاحظه پیت و مقام فرد را نمی‌کند.
بدری با اشاره به این‌که گرانی منشا کشوری دارد اما آن‌چه را که مربوط به استان است توسط تعزیرات بررسی می‌کنیم، اظهارکرد: گرانی منشا استانی ندارد.
رئیس کل دادگستری استان با بیان این‌که در مورد بخش درمان و قیمت داروها مشکلاتی وجود دارد، افزود: از زمان اجرای طرح سلامت قیمت دارو ماهانه و هفتگی تغییر می‌کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: