کد خبر: 3820576
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۴
گروه اجتماعی ــ رئیس‌کل دادگستری لرستان با اشاره به افزایش آمار تیراندازی و قتل در لرستان و این‌که اغلب قتل‌های انجام گرفته در لرستان به‌دلیل اختلافات شخصی است، گفت: پرونده‌های تیراندازی و قتل در دستورکار ویژه قرار می‎گیرد.

لبه گزارش ایکنا از لرستان، جعفر بدری، رئیس‌کل دادگستری لرستان سه‌شنبه، 28 خرداد در نشست شورای اداری شهرستان الیگودرز عملکرد مجموعه دستگاه‌های اجرایی در سیل اخیر لرستان را قابل قبول خواند و اظهار کرد: با این وجود هنوز مشکلات مرتفع نشده و انتظار داریم دولت به وعده‌های خود به سیل‌زدگان عمل کند.
وی افزود: در برخی مناطق سیل‌زده استان هنوز چادرها جمع‌آوری نشده و به همین منظور بازسازی واحدهای مسکونی بایستی تسریع یابد.
رئیس‌کل دادگستری لرستان با بیان این‌که دیگر اجازه ساخت‌وساز در حریم رودخانه‌ها داده نمی‌شود، افزود: اجاره‌بهایی که به سیل‌زدگان داده شده، کفاف زندگی را نمی‌دهد، بنابراین می‌طلبد موضوع اسکان این افراد هرچه زودتر حل شود.
پرونده‌های تیراندازی و قتل در دستورکار ویژه قرار می‎گیرد
بدری هدف از برگزاری شورای اداری را حمایت دستگاه قضائی از عملکرد برخی دستگاه‌ها خواند و افزود: از یک‌سو بایستی از اموال عمومی حفاظت کنیم و از طرفی نیز مشکلات معیشتی مردم را برطرف کنیم.
وی با اشاره به افزایش آمار تیراندازی و قتل در لرستان، این موضوع را نگران‌کننده عنوان کرد و گفت: در خصوص افزایش خشونت بایستی بررسی‌هایی صورت گیرد.
رئیس‌کل دادگستری لرستان اغلب قتل‌های انجام گرفته در استان را به‌دلیل اختلافات شخصی بیان کرد و گفت: پرونده‌های تیراندازی و قتل در دستورکار ویژه قرار می‎گیرد.
بدری ادامه داد: آمار پرونده‌های کشفیات موادمخدر نسبت به سال گذشته بیش‌ از 120 درصد افزایش داشته است، از طرفی حمل سلاح مسئله‌ای امنیتی برای استان شده و تهدیدهایی همچون حمل سلاح که موجب اختلال در کار مردم می‌شود را بایستی پیشگیری کنیم.
وی با اشاره به نقش دهیاری‌ها در شناسایی تهدیدها و همچنین ساماندهی وضعیت‌های ساخت‌ و ساز، اظهار کرد: نمی‌توان در هر منطقه پاسگاه احداث کرد و یا نیروی نظامی به‌کار گرفت.
رئیس‌کل دادگستری لرستان بر استفاده از ظرفیت بسیج محلات تأکید کرد و گفت: شایسته است با برنامه‌ریزی، از ظرفیت همه نیروها برای جلوگیری از تهدیدها استفاده شود.
انجام 17 مورد قصاص طی سال گذشته در لرستان
بدری با اشاره به انجام 17 مورد قصاص در سال گذشته، تصریح کرد: همواره از راه مجازات نمی‌توان از بروز تخلفات جلوگیری کرد، بلکه بایستی با پیشگیری مانع از وقوع جرم شد.
وی با بیان این‌که فساد امروز موجب سلب اعتماد مردم نسبت به عملکرد دستگاه‌های اجرایی می‌شود، افزود: بر اساس گزارش بازرسی‌ها غالب مدیران استانی افراد سالمی هستند و فساد رخ داده بیشتر در لایه‌های پائینی است.
رئیس‌کل دادگستری لرستان تأکید کرد: بایستی کمک کرد که آسیب‌های موجود در ادارات که سبب بروز جرم شده را شناسایی و برطرف کرد.
سرقت؛ رتبه نخست جرائم در لرستان
بدری با بیان این‌که در حال حاضر سرقت رتبه نخست را در بین جرائم استان دارد، گفت: متأسفانه از تکنولوژی برای کاهش سرقت استفاده درست را نمی‌کنیم، پایش تصویری در این خصوص می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود.
رئیس‌کل دادگستری لرستان یادآور شد: هم‌اکنون در حال پیگیری برای توسعه سیستم ابلاغ الکترونیک و همچنین دفاتر خدمات در دستگاه قضائی استان هستیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: