کد خبر: 3819378
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۱۴
گروه اجتماعی ــ مدیرکل حج و زیارت لرستان گفت: امسال هزار و ۳۲۰ زائر در قالب ۹ کاروان از لرستان عازم سرزمین وحی خواهند شد.

اعزان 1300 زائر در قالب 9 کاروان از لرستان به سرزمین وحیمحمد خسروی، مدیرکل حج و زیارت لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، با اشاره به برگزاری همایش‌های آموزشی و توجیهی زائران و کاروان‌های حج تمتع شهرستان‌های بروجرد، دورود، ازنا و الیگودرز به‌همت دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری استان لرستان به میزبانی شهرستان بروجرد، گفت: امسال هزار و 320 زائر در قالب 9 کاروان از لرستان عازم سرزمین وحی خواهند شد.
وی افزود: در همایش توجیهی ویژه بانوان، دوست‌پناهی، از معینه‌های حج استان لرستان به بیان احکام شرعی بانوان در رابطه با حج تمتع پرداخت و امام‌دوست، متخصص زنان نیز نکات توصیه‌های بهداشتی در سفر معنوی حج تمتع را بیان کرد.
خسروی اضافه کرد: هم‌چنین به‌همت دفتر نمایندگی بعثه مقام معظم رهبری استان لرستان پنجشنبه، 26 اردیبهشت‌ماه امسال اولین همایش متمرکز اسرار و معارف حج با حضور کاروان‌های حج تمتع شمال استان لرستان در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بروجرد برگزار شد که طی این همایش، آیت‌الله مبلغی، نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری پیرامون فلسفه حج و رمز و رموز این واجب مهم شرعی مباحثی را برای شرکت‌کنندگان بیان کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: