کد خبر: 3798222
تاریخ انتشار: ۲۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸
گروه فرهنگی ــ معاون آموزش و پرورش لرستان از شرکت ۱۵۰ هزار دانش‌آموز لرستانی در مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن، عترت و نماز خبر داد و گفت: ۹۹۰ دانش‌آموز و فرهنگی در لرستان به مرحله نهایی این سری از مسابقات راه می‎یابند.

شرکت 150 هزار لرستانی در مرحله آموزشگاهی مسابقات قرآن دانش‎آموزیاسدالله عباس‌زاده، معاون پرورشی و فرهنگی اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، در رابطه‌ با مسابقات قرآن دانش‌آموزی در لرستان، گفت: بر اساس تفاهم‌نامه وزارت آموزش و پرورش، مرحله آموزشگاهی سی و هفتمین دوره مسابقات قرآنی ویژه دانش‌آموزان لرستانی با شرکت بیش‌ از 150 هزار نفر برگزار شد.
وی نهادینه‌سازی فرهنگ دینی و قرآنی بین دانش‌آموزان را از اهداف برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزی عنوان کرد و افزود: مرحله آموزشگاهی این مسابقات قرآن، عترت و نماز در 14 رشته ویژه دانش‌آموزان پسر و 12 رشته ویژه دانش‌آموزان دختر برگزار شده است.
عباس‌زاده با اشاره به این‌که 750 دانش‌آموز و 240 فرهنگی در لرستان به مرحله نهایی این‌سری از مسابقات قرآن، عترت و نماز استان راه می‎یابند، ادامه داد: مرحله استانی این‌سری از مسابقات قرآنی طی اردیبهشت‌ماه 98 برگزار می‌شود.
وی گفت: در پایان مسابقات استانی 74 نفر برتر از بین دانش‌آموزان دختر و پسر در دو مقطع متوسطه اول و دوم و 10 نفر برتر از بین فرهنگیان به‌عنوان نمایندگان استان لرستان به مرحله کشوری راه خواهند یافت.
وی اظهار کرد: مسابقات سراسری در دو بخش آوایی و پژوهشی نیز در تیر و مرداد‌ماه سال 98 در استان‌های خراسان رضوی و زنجان برگزار خواهند شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: