کد خبر: 3840831
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۴
گروه فرهنگی ـ مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان با اشاره به وجود 600 هزار نسخه کتاب در کتاب‌خانه‌های استان لرستان، گفت: تعداد اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی لرستان 32 هزار و 120 نفر است که با استانداردها فاصله داریم.

xفرشته طهماسبی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان، از وجود 51 کتابخانه نهادی و مشارکتی در استان خبرداد و اظهارکرد: تعداد اعضای فعال کتابخانه‌های عمومی استان 32 هزار و 120 نفر است که با استانداردها فاصله داریم.
وی افزود: بر اساس استانداردها به ازای هر صد نفر باید 30 عضو کتابخانه داشته باشیم اما آمار نشان می‌دهد که با استانداردها خیلی فاصله داریم.
طهماسبی با بیان این‌که در حال حاضر 32 کتابخانه‌ نهادی و 19 مورد مشارکتی در استان وجود دارد، از وجود 14 پروژه نیمه‌تمام کتابخانه‌ای در استان خبرداد و گفت: این پروژه‌ها بین 10 تا بیش‌از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند .
وی با اشاره به وجود 600 هزار نسخه کتاب در کتاب‌خانه‌های استان لرستان، اضافه کرد: با توجه به افزایش جمعیت استان باید تعداد کتابخانه‌ها نیز بیشتر شود و هر چه‌قدر کتابخانه بیشتر باشد اقشار مختلف به‌راحتی می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: