کد خبر: 3822013
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
گروه فرهنگی ــ معاون استاندار لرستان به خسارت وارد شده به مدارس لرستان در سیل اخیر به‌ویژه در دو شهر پلدختر و معلولان اشاره کرد و افزود: در جریان سیل اخیر مدارس آموزش و پرورش استان لرستان ۱۸۰ میلیارد تومان خسارت دیدند.

خسارت ۱۸۰ میلیارد تومانی سیل به مدارس لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، احمد مرادپور، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، امروز دوشنبه، سوم تیر در آیین تودیع و معارفه مدیرکل نوسازی مدارس لرستان در دانشگاه فرهنگیان خرم‌آباد، اظهار کرد: در جریان سیل اگر زیرساخت مدارس نبود امدادرسانی در سیل سخت می‌شد.
وی با ذکر این مطلب که در جریان سیل اخیر در پلدختر و معمولان اولین مکان‌هایی که برای امدادگران در نظر گرفته شد مدارس بودند، تصریح کرد: مدارس پلدختر و معمولان در اختیار ارتش، سپاه، هلال احمر و نیروهای جهادی بود.
مرادپور با تأکید بر این‌که مدارس ظرفیت بالایی برای مدیریت بحران هستند، بیان کرد: در جریان سیل اخیر در لرستان ۱۱۵‌ مدارس لرستان با ظرفیت ۳۱۴ کلاس تخریب و به ۳۳۳ مدرسه خسارت وارد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با تأکید بر این‌که در مجموع ۱۸۰ میلیارد تومان به مدارس لرستان خسارت وارد شد، ادامه داد: اولویت اول مدیرکل جدید نوسازی مدارس لرستان موضوع سیل باشد.
وی ضمن تقدیر از زحمات مدیرکل سابق نوسازی و تجهیز مدارس لرستان، بیان کرد: تکمیل پروژه‌های نیمه تمام و توجه به مدارس مناطق سیل‌زده در اولویت نخست مدیرکل جدید نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان لرستان قرار گیرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: