کد خبر: 3821501
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۹
گروه فرهنگی ــ معاون ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور به فعالیت ۷۳۳۶ کتابخانه مخزن‌دار و ۶۶۳۷ کتابخانه باز در مساجد کشور اشاره کرد و افزود: این کتابخانه‌ها توسط شش هزار و ۶۰۰ کتابدار به‌صورت خودجوش و مردمی مدیریت می‌شود.

فعالیت ۱۴ هزار کتابخانه در مساجد کشوربه گزارش ایکنا از لرستان، سعید سعادتی، معاون فرهنگی ـ هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور عصر شنبه، یکم تیر در نشست خبری طرح اوقات فراغت کانون‌های مساجد لرستان که در اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: آمار کتابخانه‌ها، کتب و کتابداران کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد در سایت کتابخانه‌های مساجد کشور وجود دارد.
وی با ذکر این مطلب که تعداد شش هزار و ۶۰۰ کتابدار در کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور به‌صورت مردمی و خودجوش فعالیت دارند، تصریح کرد: این کتابداران ۷۳۳۶ کتابخانه مخزن‌دار و ۶۶۳۷ کتابخانه باز را مدیریت می‌کنند.
سعادتی رقم کتاب‌های موجود در کتابخانه‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد کشور را ۱۸ میلیون و ۹۱۲ هزار جلد کتاب اعلام کرد و افزود: طبق ارزیابی و نظارت بر کتابخانه‌های مساجد ۲۰۵ کتابخانه درجه یک، ۳۱۶ کتابخانه درجه دو، ۸۵۰ کتابخانه درجه سه، ۱۸۰۰ درجه چهار و ۳۷۰۰ کتابخانه درجه پنج هستند.
معاون فرهنگی و هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور با اشاره به این‌که سالانه پنج میلیارد تومان کتاب بین کانون‌های مساجد کشور توزیع می‌شود، بیان کرد: انتخاب و محتوای کتاب‌ها توسط شورای خرید کتاب مشخص می‌شود و تمرکز کتب بیشتر بر تازه‌های نشر است.
وی با ذکر این مطلب که سال گذشته ۲۵۰ هزار جلد اهدای کتاب داشتیم، تصریح کرد: برای مناطق سیل‌زده بسته ویژه کتاب ارسال شده است.
وی سیاست ستاد عالی کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد کشور را توسعه کیفی برنامه‌های کانون‌ها برشمرد و اضافه کرد: چندین کارگروه برای تعامل با بسیج تشکیل شده است که یک کارگروه آن بانوان است این در حالی‌است که رمضان امسال ۱۰۰ برنامه مشترک با همکاری بسیج توسط کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد برگزار شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: