کد خبر: 3821375
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
گروه فرهنگی ــ نماینده ولی‎فقیه در لرستان با بیان این‌که برخی قضات مجازات جایگزین را لحاظ کردند اما باید این مسئله گسترش پیدا کند، اظهار کرد: مجازات‌های جایگزین را جدی بگیریم.

سلامت دستگاه قضا به سلامت در رای استبه گزارش ایکنا از لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‎آباد، شنبه، یکم تیر در دیدار مقامات ارشد قضایی لرستان با نماینده ولی‌فقیه در لرستان، با بیان این‌ که شهید بهشتی استوانه انقلاب اسلامی ایران بود، اظهار کرد: شخصیت هر انسان یا به علم یا به عمل اوست.

وی با اشاره به این‌که شهید بهشتی دارای شخصیت علمی ممتاز و شخصیت عملی او برجسته بود، اضافه کرد: شخصیت علمی وی در آرا و موضع‌گیری او مشخص است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان این‌که شهید بهشتی دانش حوزوی و دانش دانشگاهی را با هم داشت، افزود: شخصیت عملی بهشتی برجسته بود به‌طوری‌که وی انسان باتقوا بود که در عین آراستگی، زهد داشت.

سلامت و استقلال؛ ویژگی‌‌های شاخص دستگاه قضایی
امام جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که در چهل سالگی انقلاب اگر نگاهی به گذشته دستگاه قضا داشته باشیم می‌بینیم که دستگاه قضا دو خصوصیت استقلال و سلامت دستگاهی را حفظ کرده است، اضافه کرد: دستگاه قضایی در عین تعامل و همکاری، استقلال خود را حفظ کرده است.

این مفسر قرآن‌ کریم با بیان این‌که سلامت دستگاه قضایی همیشه باید مدنظر باشد، اظهار کرد: سلامت دستگاه قضا به سلامت افراد است چراکه اگر قاضی سالم باشد قطعاً دستگاه قضا از سلامت برخوردار خواهد بود.

وی اقدامات اخیر آیت‌الله رئیسی در برخورد با افراد و برخی قضات را قابل تحسین برشمرد و گفت: مبادا در درون دستگاه قضا موریانه‌هایی وجود داشته باشد که این دستگاه را از بین ببرند.

آیت‌الله میرعمادی سلامت دستگاه قضا را به سلامت در رأی دانست و با تاکید بر این‌که اگر رأی قاضی دقیق باشد آن دستگاه سالم است چراکه خروجی دستگاه قضا رأی قاضی است، خاطرنشان کرد: قاضی باید در یک شرایط مطمئنه رأی صادر کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان سلامت دستگاه قضا را به سلامت در انجام وظیفه دانست و افزود: وظیفه دادگستری احقاق حق است.

امام جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که امروز درد جامعه در فساد اقتصادی است و این‌جا دستگاه قضایی وظیفه دارد به‌عنوان مدعی‌العموم وارد شود، تصریح کرد: بخشی از وظایف دادگستری‌ها پیشگیری است.

ضرورت هوشیاری در برابر دشمن
نماینده ولی‎فقیه در لرستان با بیان این‌که برخی قضات مجازات جایگزین را لحاظ کردند اما باید قضات ما مجازات جایگزین را گسترش دهند، اظهار کرد: مجازات‌های جایگزین را جدی بگیریم.

وی دیگر عامل سلامت و موفقیت دستگاه قضایی را سلامت در جهت‌گیری و جریان پرونده‌سازی اعلام کرد و افزود: اگر جریان پرونده‌سازی جریان سالم باشد دستگاه قضایی سالم است و همواره جهت‌گیری دستگاه قضایی انقلابی و در راستای مبارزه با فساد باشد.

وی بر ضرورت هوشیاری در برابر دشمن تأکید کرد و با ذکر این مطلب که شاهد تحولات بزرگ در منطقه و حواشی ایران هستیم که نمونه آن سرنگونی پهباد آمریکا بود، خاطرنشان کرد: سرنگونی پهباد آمریکایی عملی غرورآفرین بود.

آیت‌الله میرعمادی با اشاره به این‌که دشمنان می‌خواستند حمله به نفت‌کش‌ها را به ایران نسبت دهند و ما باید در مقابل این تحولات باید هوشیاری داشته باشیم، اظهارکرد: پیام سرنگونی پهباد آمریکایی این بود ایران در حفاظت از مرزها جدی است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: