کد خبر: 3821358
تاریخ انتشار: ۰۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۴
در هفته قوه قضائیه؛
گروه فرهنگی ــ مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان گفت: ‌با کمک خیران و به‌مناسبت هفته قوه قضاییه ۲۱ زندانی جرائم غیرعمد لرستان با پرداخت ۴۰۰ میلیون تومان بدهی از زندان‌های استان آزاد می‌شوند.

21 زندانی جرائیم غیرعمد لرستان آزاد می‏شوندبه گزارش ایکنا از لرستان، توکل شاکرمی، مدیر نمایندگی ستاد دیه لرستان امروز شنبه، یکم نیر در جمع خبرنگاران با اشاره به این‌که در حال حاضر ۶۲۸ نفر زندانی جرائم غیرعمد در زندان‌های استان به سر می‌برند، اظهار کرد: از این تعداد ۱۸ نفر بدهکار دیه تصادفات رانندگی، ۸ نفر بدهکار حوادث کارگاهی و ساختمانی، ۴۲۹ نفر بدهکار مالی و ۱۷۳ نفر بدهکار مهریه و نفقه هستند.
وی با بیان این‌که ۱۳ نفر از این تعداد بانو و سرپرست خانواده هستند، کل بدهی این ۶۲۸ نفر را مبلغی بیش‌از ۱۱۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: البته با گذشت رضایت‌مندانه شکات و سایر اقداماتی که در ستاد دیه انجام می‌شود مبلغی نزدیک به ۴۰ میلیارد تومان بابت آزادی همه این افراد مورد نیاز است.
شاکرمی با بیان این‌که با مساعدت دستگاه قضایی و دستور آیت‌الله رئیسی به همه ۱۷۳ نفر بدهکار مهریه و نفقه که در زندان‌های لرستان هستند مرخصی داده شده است، اضافه کرد: این مرخصی چندماهه است تا تعیین تکلیف شوند و ان‌شاءالله مشکل این افراد نیز حل شود.
مدیرعامل ستاد دیه لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آغاز هفته قوه قضائیه، ادامه داد: در هفته قوه قضائیه روزانه سه نفر از زندانیان جرائم غیرعمد در لرستان آزاد می‌شوند.
شاکرمی بیان کرد: در مجموع در هفته قوه قضائیه با کمک خیرین استانی ۲۱ نفر زندانی جرایم غیرعمد با پرداخت۴۰۰ میلیون تومان آزاد می‌شوند.
وی گفت: کمک‌های ستاد دیه در طول سال استمرار دارد و خیران و اعضای هیئت‌امنای ستاد دیه همواره در تلاش برای فراهم کردن زمینه آزادی زندانیان جرایم غیرعمد استان هستند. خیرین عزیز با مبالغ کم هم می‌توانند سهمی در آزادی زندانیان جرایم غیر عمد داشته باشند.
شاکرمی بیان کرد: راه‌های کمک به آزادی زندانیان غیر عمد علاوه‌بر مراجعه به ستاد واریز به‌حساب ۰۲۰۱۱۰۸۵۸۴۰۰۶ سیبا بانک ملی به نام ستاد دیه است.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: