کد خبر: 3820809
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۵
گروه اجتماعی ــ نایب‌رئیس اول اتاق بازرگانی ایران بر لزوم شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در عراق و سوریه تأکید کرد و افزود: سهم لرستان از صادرات ۱۰ میلیارد دلاری به عراق حدود ۳۵ میلیون دلار یعنی کمتر از نیم درصد بود.

شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در عراق و سوریهبه گزارش ایکنا از لرستان، حسین سلاحورزی، نایب‌ رئیس اول اتاق بازرگانی ایران، امروز، چهارشنبه، 29 خرداد در همایش حضور اقتصادی لرستان در سوریه و عراق که در محل اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد، اظهارکرد: بررسی چگونگی امکان حضور صادرکنندگان و تولیدکنندگان لرستانی در بازارهای عراق و سوریه ازجمله اهداف همایش حضور اقتصادی لرستان در سوریه و عراق است.
وی به میزان صادرات ایران به بازار عراق اشاره کرد و با ذکر این مطلب که سال گذشته سهم صادرات ایران به کشور عراق حدود 10 میلیارد دلار بود، خاطرنشان کرد: رقم صادرات لرستان از این میزان حدود 35 میلیون دلار یعنی کمتر از نیم درصد بود که افزایش سهم لرستان از صادرات به عراق و سوریه ضرورت دارد.
سلاحورزی از هدف‌گذاری‌ها برای افزایش سهم لرستان از صادرات به کشور عراق خبر داد و گفت: در تلاش هستیم طی دو سال آینده سهم لرستان را به 2 درصد یعنی حدود 200 میلیون دلار برسانیم.
نایب رئیس اول اتاق بازرگانی ایران تحقق این هدف‌گذاری را مستلزم برنامه‌ریزی مدون و البته ظرفیت‌سازی در بخش‌های مستعد استان همچون محصولات کشاورزی، موادغذایی، مصالح ساختمانی، دارو و همچنین گردشگری سلامت برشمرد و گفت: همایش امروز فرصت مغتنمی برای استفاده از ارتباطات و انتقال تجربیات برای صادرات محصولات به کشورهای عراق و سوریه است.
وی همایش حضور لرستان در بازار عراق و سوریه را نقطه شروعی برای حرکت در مسیر هدف‌گذاری دانست و گفت: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در عراق و سوریه شناسایی شود.


انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: