کد خبر: 3820790
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۷
گروه فرهنگی ــ دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه با اشاره به این‌که آمریکا نمی‌تواند رابطه اقتصادی ایران و عراق را کاهش دهد، اظهار کرد: از ظرفیت گردشگری مذهبی در سوریه و عراق غفلت نکنیم.

استفاده از ظرفیت گردشگری مذهبی در سوریه و عراقبه گزارش ایکنا از لرستان، حسن دانایی‌فر، دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه، چهارشنبه، ۲۹ خرداد در همایش حضور اقتصادی لرستان در سوریه و عراق که در اتاق بازرگانی لرستان برگزار شد، اظهار کرد: روابط کشور با عراق سابقه ۱۶ ساله دارد و همه ساله شاهد افزایش صادرات به عراق هستیم.
وی با ذکر این مطلب که نقش اصلی در توسعه صادرات را بخش خصوصی برعهده دارد، اضافه کرد: در شرایط فعلی عراق وارد مرحله بازسازی شده است که بازار ۳۰۰ میلیارد دلاری آن ظرفیتی برای تجار و بازرگانان کشور است و می‌تواند اقتصاد کشور را متحول کند.
دانایی‌فر با اشاره به این‌که قرابت‌های زیادی بین لرستان و عراق نیز وجود دارد، تصریح کرد: علی‌رغم فشارهای زیاد آمریکا روابط ایران و عراق در بهترین شرایط است و آمریکا نمی‌تواند رابطه اقتصادی ایران و عراق را کاهش دهد.
دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه با تأکید بر این‌که ظرفیت‌های صادراتی باید سامان یابد، ادامه داد: به‌دنبال سازوکارهایی هستیم که بتواند صادرات را استمرار دهد.
وی بر لزوم تشکیل کارگروه ویژه صادرات به عراق و سوریه در استانداری استان تأکید کرد و افزود: این کارگروه ظرفیت‌ها و امکانات لرستان با هدف توسعه صادرات را جمع‌بندی می‌کند‌.
دانایی‌فر به اعزام تیم‌هایی از تجار برای شناسایی و مشاوره سرمایه‌گذاری در عراق و سوریه تأکید کرد و افزود: تنها راه برون‌رفت از مشکلات اقتصادی تولید ثروت ملی است.
دبیر ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه با اشاره به این‌که گردنه مشکلات اقتصادی را پشت سر خواهیم گذاشت، تصریح کرد: موضوع اول ما اشتغال است که با حل اشتغال تورم هم حل خواهد شد. اما نباید از ظرفیت گردشگری مذهبی در سوریه و عراق غفلت کنیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: