کد خبر: 3819753
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
گروه اجتماعی ــ سرپرست پلیس فتا لرستان از دستگیری رمال فعال در فضای مجازی خبر داد و گفت: بیشتر قربانیانی که مورد بزه توسط مجرمان مجازی در قالب دعانویسی و کلاهبرداران رمال قرار می‌گیرند بانوان هستند.

بانوان؛ بیشتر قربانیان مجرمان سایبری دعانویسی و رمالیبه گزارش ایکنا از لرستان، آرش ابراهیمی، سرپرست پلیس فتا استان لرستان امروز یک‌شنبه، ۲۶ خرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با رصد فضای مجازی توسط کارشناسان پلیس فتا کوهدشت، گرداننده یکی‌ از کانال‌های تلگرامی که به بهانه فالگیری از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، شناسایی شد و با هماهنگی مقام قضایی دستگیر شد.
وی با ذکر این مطلب که این رمال کلاهبردار در قالب دعانویسی کلاهبردادی می‌کرد، ادامه داد: متهم ابتدا منکر ارتکاب جرم خود شد اما زمانی‌که در مقابل ادله موجود قرار گرفت لب به اعتراف گشود و از اعمال خود ابزار پشیمانی کرد.
ابراهیمی با اشاره به این‌که بیشتر قربانیانی که مورد بزه توسط مجرمان سایبری در قالب دعانویسی و کلاهبرداران رمال قرار می‌گیرند بانوان هستند، ادامه داد: عدم اطلاع و آگاهی کافی از تهدیدات حوزه سایبری توسط برخی از شهروندان باعث شده تا کلاهبرداران در قالب دعانویسی و رمالی دکان‌هایی برای خود باز کرده و از این طریق ثروت‌اندوزی کنند.
سرپرست پلیس فتا استان لرستان در خاتمه گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده صفحاتی با مضمون رمالی و دعانویسی از طریق پایگاه اینترنتی پلیس فتا به نشانی اینترنتی www.cyberpolice.ir آن را گزارش دهند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: