کد خبر: 3813875
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
گروه اجتماعی ــ به‌منظور تشویق و ترغیب مردم نیکوکار برای کمک به خانواده‌های زندانیان، جشن «نسیم مهر» امروز، یکم خرداد در خرم‌آباد برگزار شد.

برگزاری جشن «نسیم مهر» برای حمایت از خانواده زندانیان در لرستانبه گزارش ایکنا از لرستان، جشن حمایت از خانواده‌های زندانیان لرستان، تحت عنوان همایش «نسیم مهر» امروز چهارشنبه، یکم خرداد در تالار رستوران حامی برگزار شد.
ابراهیم علی‌پور، مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان خرم‌آباد در این مراسم به عملکرد سال گذشته این انجمن اشاره کرد و گفت: سال گذشته در مجموع ۴۱۶ میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیرنقدی توسط انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان لرستان جمع‌آوری شده است که این رقم در مقایسه با سال ۹۶ بیش از دو برابر شده است.
وی اهدای سبد کالا، پرداخت کمک هزینه جهیزیه و کمک یه معاش خانواده‌های زندانیان را از دیگر اقدامات انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان خرم‌آباد برشمرد و گفت: با رایزنی با شهرداری خرم‌آباد به‌صورت مقطعی برای زندانیان دارای شرایط نیز اشتغا‌ل‌زایی صورت گرفته است‌.
حسین مهرداد، از اساتید جامعه‌شناسی و عضو انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان خرم‌آباد نیز در این مراسم خانواده را شریف‌ترین و پربرکت‌ترین نهاد اجتماعی برشمرد و اظهار کرد: خانواده مکانی دارای قداست است؛ چراکه از دامن آن شخصی مانند پیغمبر درست می‌شود.
وی با تاکید بر لزوم توانمندسازی و مهارت‌افزایی زندانیان و خانواده‌های آنان، تصریح کرد: انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان توانمندسازی را مدنظر خود قرار دهد.
مهرداد، تربیت را عمل عمدی یک انسان رشد یافته معنا کرد و افزود: خداوند برای خلقت نظم را بر وجود انسان حاکم کرد به‌طوری‌که در شبکیه چشم بیش از ۱۰۰ میلیون سلول برای تشخیص نور وجود دارد.
عضو انجمن حمایت از خانواده‌های زندانیان خرم‌آباد بر لزوم ورود خیرین و حمایت از خانواده‌های زندانیان تأکید کرد و افزود: خیران برای حمایت از زندانیان پیش‌قدم شوند.
وی با ذکر این مطلب که اگر می‌خواهیم به جنگ پیروز شویم باید به سلاح علم مسلح شویم، تصریح کرد: در قرآن‌کریم آمده است خداوند بین کسانی‌که ایمان آوردند به کسانی‌که اهل علم هستند درجه می‌دهد.
مهرداد بر لزوم تربیت صحیح فرزندان زندانیان توسط خانواده‌های آنان تاکید کرد و افزود: ریشه مشکلات اجتماعی را باید در خانواده حل کرد این در حالی‌است که خانواده زندانیان وظیفه پدری و مادری را با هم انجام می‌دهند.
در این مراسم از فرزندان زندانیانی که دارای رتبه‌های برتر در مسابقات دینی و ورزشی بودند تجلیل و همچنین از مددکاران این عرصه تقدیر شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: