کد خبر: 3813710
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۰۱
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر این‌که نتیجه باور به خدا در زندگی این است که تنها باید به خدا ایمان داشت، گفت: حافظ و نگهدارنده واقعی انسان خداست پس باید ایمان به خدا را در زندگی پیاده کرد.

خدا؛ حافظ و نگه‌دارنده واقعی انسان/ایمان به خدا را در زندگی خود پیاده کنیمبه گزارش ایکنا از لرستان، آیت‌الله سیداحمد میرعمادی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‎آباد، شب گذشته، ۳۱ اردیبهشت‌ماه در جلسه تفسیر قرآن ماه مبارک رمضان که در مسجد بعثت خرم‌آباد برگزار شد، بیان باورهای اعتقادی را موضوع آیات ۱۶ و ۱۷ سوره احزاب با مضمون «قُلْ لَنْ يَنْفَعَكُمُ الْفِرَارُ إِنْ فَرَرْتُمْ مِنَ الْمَوْتِ أَوِ الْقَتْلِ وَإِذًا لَا تُمَتَّعُونَ إِلَّا قَلِيلًا قُلْ مَنْ ذَا الَّذِي يَعْصِمُكُمْ مِنَ اللَّهِ إِنْ أَرَادَ بِكُمْ سُوءًا أَوْ أَرَادَ بِكُمْ رَحْمَةً وَلَا يَجِدُونَ لَهُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ وَلِيًّا وَلَا نَصِيرًا» برشمرد و اظهار کرد: آیات مذکور نقش باور به خدا را در زندگی انسان بازگو می‌کند.
وی با تأکید بر تعمیق باورهای اعتقادی در انسان، افزود: یکی‌ از برنامه‌های قرآن این است که زندگی انسان رنگ و بوی خدایی داشته باشد چراکه رنگی بهتر از رنگ خدایی وجود ندارد.
آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که باید از خود بپرسیم آیا زندگی ما، ازدواج، مسکن، خوابیدن، لباس پوشیدن و حرف زدن ما رنگ خدایی دارد یا خیر، گفت: پیامبران برای تربیت الهی انسان آمدند کمااینکه تربیت الهی به‌معنای جهت الهی پیدا کردن است.

معیار سنجش‌ ارزش انسان‌
امام جمعه خرم‌آباد با ذکر این مطلب که ارزش انسان بر اساس باورها و اعتقادات سنجیده می‌شود، خاطرنشان کرد: از زمان آدم تا خاتم هر پیامبری از سوی خدا آمده مردم را دعوت به اصل توحید کرده است.
این مفسر قرآن‌ کریم با تأکید بر این‌که ایمان باید در زندگی ما نقش‌آفرینی کند به تشریح آثار دلبستگی و باور به خدا پرداخت و افزود: اولین اثر باور به خدا دلبسته بودن به خداست و هر میزان دلبستگی به خدا بیشتر باشد به همان اندازه ارزش داریم.
وی با ذکر این مطلب که نتیجه باور به خدا این است که معتقد می‌شویم تدبیر عالم به دست خداست، افزود: نتیجه باور به خدا این است که خدا همراه همیشگی و اجابت‌کننده خواسته‌های ماست.
آیت‌الله میرعمادی با بیان این‌که نتیجه باور به خدا در زندگی این است که تنها باید به خدا ایمان داشت، خاطرنشان کرد: اثر باور به خدا در زندگی این است که محبت غیر خدا در زندگی انسان نیست.
نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر این‌که آیه آیه قرآن باید در زندگی ما تأثیرگذار باشد، ادامه داد: در جنگ احزاب دو گروه قرار داشتند؛ گروهی که خدا را در زندگی باور داشته و همه چیز را از خدا می‌دانستند و در مقابل گروهی که خدا را در زندگی باور نداشتند که خداوند در پاسخ به این دسته می‌فرماید اگر خدا را باور داشتید پیامبر(ص) را تنها نمی‌گذاشتید.
آیت‌الله میرعمادی ادامه داد: خداوند در پاسخ به کسانی‌که خدا را در زندگی باور نداشتند می‌فرماید اگر در جنگ کشته نشوید شاید جای دیگری بمیرید و از فیض شهادت محروم شده و رنگ خدایی از شما گرفته می‌شود.
این مفسر قرآن‌ کریم با بیان این‌که خداوند متعال در پاسخ به کسانی‌که خدا را باور نداشتند می‌فرماید اگر شما فرار کنید چه کسی می‌خواهد شما را پناه دهد، تصریح کرد: این برای ما درس است که باید باور به خدا را در زندگی تقویت کرد.
وی با تأکید بر این‌که کسانی‌که در جنگ احزاب پیامبر را تنها گذاشتند بعد از صلح نیز ولی و نصیری ندارند، خاطرنشان کرد: جنگ احزاب جنگ اراده‌ها بود که در آن اراده الهی در برابر اراده شیطانی یا طاغوتی قرار داشت.
آیت‌الله میرعمادی به بیان مهم‌ترین پیام آیه ۱۷ سوره احزاب پرداخت و افزود: مهم‌ترین پیام این آیه این است که حافظ و نگهدارنده واقعی انسان خداست لذا باید ایمان به خدا را در زندگی پیاده کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: