کد خبر: 3813077
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
گروه فرهنگی ــ فرماندار خرم‎آباد با بیان این‌که در این برهه از زمان نیاز فرهنگی، هنری و اجتماعی مهم‌تر از زیرساخت‌های عمرانی هستند، افزود: یکی‌ از کارهای فرهنگی، آموزش کنترل خشم در حین عصبانیت است.

یبه گزارش ایکنا از لرستان، اسد عبداللهی، فرماندار خرم‌آباد، عصر یک‎شنبه، 29 اردیبهشت در دیدار با مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان و کارکنان این اداره‌کل، اظهار کرد: در این برهه از زمان نیاز فرهنگی، هنری و اجتماعی مهم‌تر از زیرساخت‌های عمرانی هستند چراکه درگیری‌ها و زد و خوردهایی در سطح جامعه پیش می‌آید که ناشی از این است که کار فرهنگی به حد کافی انجام نداده‌ایم.

وی با بیان این‌که یکی‌از کارهای فرهنگی آموزش کنترل خشم در حین عصبانیت است، گفت: در بعضی از خانواده‌ها ارزش این است که فرزندان‌شان به‌دنبال علم، هنر و پژوهش باشند ولی در برخی از خانواده‌ها فرزندان‌شان را به‌گونه‌ای تربیت می‌کنند که برای رسیدن به حق فقط از زبان زور استفاده می‌کنند که این نتیجه خوبی در پی ندارد.

فرماندار خرم‌آباد با یادآوری این‌که در جامعه ما ناهنجاریی‌هایی پیش می‌آید که ناشی از این است که ارزش‌های اخلاقی و دینی را درست به فرزندان خود و جوانان آموزش نداده‌ایم، گفت: ارزش این است که از دین و وطن دفاع کنیم، یعنی همان ارزش‌هایی که رزمندگان ما به‌خاطر آن‌ها به میدان نبرد حق علیه باطل رفتند.

میزان سرمایه اجتماعی
حجت‎الله ناصرپور، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان نیز در این دیدار، با اشاره به سیل اخیر در چند شهر کشور، گفت: مسئولین کشور در کنار مردم، در رفع مشکلات سیل‌زدگان در میدان عمل و با همان نگاه جهادی، ایستادگی و مقاومت، به یاری خداوند منان این بحران را مدیریت کردند. کمک مسئولان و مردم در جریان سیل اخیر، یادآور روحیه همدلی و از خودگذشتگی دوران دفاع مقدس بود.

وی ادامه داد: کارکنان بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان نیز برای رفع مشکلات سیل‌زدگان فعال بودند و هر کمکی که از دست‌شان برآمد کوتاهی نکردند.ناصرپور با بیان این‌که مردم وقتی‌که ساختار فرهنگی خوبی داشته باشند، بهتر با مسئولین همراهی می‌کنند، افزود: رضایت‌مندی مردم از مسئولین یک سرمایه اجتماعی است که این سرمایه اجتماعی اعتماد مردم به مسئولین را در پی دارد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان گفت: ما در بنیاد حفظ آثار دفاع مقدس با ابزارهای مختلفی مانند مرکز فرهنگی و موزه دفاع مقدس با کار فرهنگی تلاش می‌کنیم میزان سرمایه اجتماعی یعنی اعتماد به نظام را بالا ببریم.

وی بیان کرد: امیدوارم با فعالیت‌هایی که انجام می‎دهیم به‌ویژه تلاش‎هایی که در زمینه ساخت باغ موزه دفاع مقدس انجام می‌گیرد، بتوانیم باعث کسب رضایت خانواده‌های شهدا و رزمندگان پیشکسوت را فراهم آوریم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: