کد خبر: 3809706
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۶:۴۴
گروه بین‌الملل ــ ارگ ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که تعدادی از زندانیان طالبان به منظور نشان دادن حسن نیت دولت این کشور آزاد می‌شوند و آتش‌بس با این گروه نیز به خواست ملت صورت می‌گیرد.

به گزارش ایکنا به نقل از «اسپوتنیک» روسیه؛ محمد اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان اعلام کرد که برای احترام به خواست اعضای شورای مشورتی صلح و حرمت ماه رمضان،‌ 175 زندانی گروه طالبان را برای نشان دادن حسن نیت دولت این کشور از زندان آزاد می‌کنیم.

وی اظهار کرد: این زندانی‌ها از سال‌ها پیش تاکنون در زندان‌های حکومت افغانستان به سر می‌برند،‌ ولی در این میان رهبران ارشد گروه طالبان آزاد نمی‌شوند.

محمدعمر داوودزی، رئیس دبیرخانه شورای عالی صلح و رئیس کمیسیون برگزاری شورای مشورتی صلح، پس از پایان این شورا در یک نشست خبری در کابل توضیح داد: در نخستین مجموعه قرار است 175 زندانی این گروه آزاد شوند و این روند از این به بعد ادامه خواهد یافت.

این در حالی است که شاه‎حسین مرتضوی،‌ معاون سخنگوی ارگ ریاست جمهوری گفت که روزانه جنگ در نقاط مختلف کشور جریان دارد و نیرو‌های امنیتی نیز عملیات‌های خود را انجام می‌دهند.

با وجود درخواست‌های مکرر حکومت، گروه طالبان به مناسبت آغاز ماه رمضان با نشر اعلامیه‌ای گفته است که این ماه زمان بسیار بهتری برای جهاد است. آنها همچنین مسئولیت حمله به نیرو‌های امنیتی در استان‌های بغلان، ننگرهار و زابل طی دو روز گذشته را برعهده گرفته‌ است.

در حمله گروه طالبان به فرماندهی پلیس بغلان (یکی از استان‌های افغانستان با مرکزیت شهر پلخمری) طی روز 15 اردیبهشت (5 مه)، 13 نیروی پلیس کشته و 55 نفر مجروح شده‌اند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: