کد خبر: 3806440
تاریخ انتشار: ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۲
گروه فرهنگی ـ مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به برنامه آموزش‌ و پرورش لرستان برای جبران عقب‌ماندگی‌های دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده، گفت: با حضور یک‌صد نفر از اساتید برجسته استان تهران، کلاس‌های جبرانی و تقویتی کنکور برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم مناطق سیل‌زده پلدختر و معمولان برگزار شده است.

برگزاری کلاس‌های جبرانی برای دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده لرستانرضا زینی‌وند مقدم، مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در گفت‌وگو با ایکنا از لرستان با ابراز تاسف از وقوع سیل در لرستان از انجام برنامه‌ریزی برای جبران عقب ماندگی‌های تحصیلی دانش‌آموزان مناطق سیل‌زده پلدختر و معمولان خبر داد و اظهار کرد: در این راستا آموزش و پرورش لرستان تلاش کرد تا با برگزاری کلاس‌های جبرانی عقب‌ماندگی‌ها را جبران کند.
وی با ذکر این مطلب که اکثر مدارس آسیب دیده از سیل در شهرستان‌ها از تاریخ ۲۴ فروردین دایر شده است، تصریح کرد: روند عادی آموزش در این مدارس برقرار است و با حضور یک‌صد نفر از اساتید برجسته استان تهران، کلاس‌های جبرانی و تقویتی کنکور برای پایه دوازدهم برگزار شده و با ارزیابی‌های انجام شده، دانش‌آموزان حاضر در این کلاس‌ها و اردوی علمی ـ آموزشی شهرستان پلدختر، اعلام رضایت کردند.
زینی‌وندمقدم با تاکید بر این‌که این دوره به مدت ۳۰ تا ۴۵ روز برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم مناطق سیل‌زده اجرا خواهد شد، به برگزاری آزمون نهایی پایه دوازدهم مناطق سیل‌زده در سه مرحله خرداد، تیر و شهریور اشاره کرد و افزود: نمره قبولی دانش‌آموزان در هر مرحله از این آزمون‌ها به‌عنوان نمره خرداد تلقی خواهد شد.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان با اشاره به این‌که اولیای دانش‌آموزان نگران وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان نباشند؛ چراکه با برنامه‌ریزی‌های انجام شده این عقب‌افتادگی تحصیلی جبران می‌شود، بیان کرد: با هماهنگی‌های انجام شده و پیگیری‌های مقام عالی وزارت آموزش و پرورش با وزارت علوم، به‌دنبال اختصاص سهمیه مناطق سیل‌زده برای کنکور ۹۸ هستیم.
وی به تحصیل در مدارس شبانه‌روزی در مناطق سیل‌زده اشاره کرد و گفت: برای دانش‌آموزان پایه دوازدهم که خانه آن‌ها در سیل ویران شده، زمینه حضورشان در مجتمع تجمیعی شبانه‌روزی و استفاده بهینه از اردوی علمی آموزشی که با حضور اساتید مجرب، نخبه و علمی شهر تهران در حال برگزاری است فراهم شده است.
زینی‌وندمقدم ضمن اشاره به استقرار و استمرار همه کلاس‌های سایر مقاطع تحصیلی اعم‌از دوره ابتدایی و متوسطه اول و دوم در مناطق سیل‌زده شهرستان پلدختر و بخش معمولان، تصریح کرد: با توجه به تفویض اختیار وزارت‌خانه به اداره‌کل، آزمون پایه‌های مختلف تحصیلی نیز در فرجه زمانی یکم خرداد تا ۳۱ تیرماه با فراغ بال با هماهنگی مدیران مناطق سیل‌زده با لحاظ کردن شرایط خاص این مناطق برگزار خواهد شد، لذا هیچ جای نگرانی برای دانش‌آموزان و اولیای گرامی آنان وجود ندارد.
مدیرکل آموزش و پرورش لرستان در پایان گفت: تمام تلاش ما این است که این شرایط را با برنامه‌های مناسب و مجوزهای راهگشایی که وزارت‌خانه اعلام کرده است برای این عزیزان تسهیل کنیم.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: