کد خبر: 3806232
تاریخ انتشار: ۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۹
گروه اقتصاد ــ رئیس سازمان شیلات کشور از پرداخت کمک بلاعوض و تسهیلات کم‌بهره به آبزی‌پروران خسارت‌دیده از سیل خبر داد.

پرداخت کمک بلاعوض و تسهیلات کم‌بهره به آبزی‌پرورانبه گزارش ایکنا از لرستان، نبی‎الله خون‌میرزایی، رئیس سازمان شیلات کشور امروز چهارشنبه، چهارم اردیبهشت در گردهمایی مدیران و کارشناسان شیلات کشور که با هدف راهکارهای جبران خسارت‌های سیل به شیلات در خرم‌آباد برگزار شد، گفت: برای هر هکتار مزرعه گرم آبی پرورش ماهی خسارت‌دیده از سیل مبلغ پنج میلیون تومان کمک بلاعوض و پنج میلیون تومان هم تسهیلات با کارمزد چهار درصد به‌عنوان سرمایه در گردش پرداخت می‌شود.
وی افزود: به‌ازای هر تُن تولید در مزارع سردآبی هشت میلیون تومان کمک بلاعوض و هر هکتار مبلغ 50 میلیون تومان تسهیلات با کارمزد 4 درصد پرداخت خواهد شد.
خون‌میرزایی با اعلام این‌که بیشتر مزارع شیلات خسارت‌دیده در لرستان سردآبی هستند، افزود: برای جبران خسارت به آبزی‌پروران لرستانی یا مبلغ تسهیلات را افزایش می‌دهیم یا این‌که تولید تُن در هکتار را جایگزین هکتار می‌کنیم.
خون‌میرزایی تصریح کرد: سیل اخیر 443 میلیارد تومان به شیلات کشور خسارت وارد کرده و 40 هزار تُن ماهی سرد آبی و 5 هزار هکتار مزراع گرم‌آبی را از بین برد کمااینکه در لرستان 200 میلیارد تومان سیل اخیر به مزارع پرورش ماهی خسارت وارد کرد که معادل 50 درصد کل خسارت وارده به کل مزارع پرورش ماهی کشور است.
رئیس سازمان شیلات کشور همچنین گفت: با هدف کمک به آبزی‌پروران لرستان بعد از احیای مزارع خسارت‌دیده دولت بچه ماهی آن‌ها را تامین خواهد کرد و استاندار لرستان هم قول داده از محل اعتبارات ستاد مدیریت بحران غذای مورد نیاز مزارع را تامین کند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: