کد خبر: 3803836
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۰
گروه اجتماعی ــ مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با بیان این‌که در جریان سیل اخیر در کشور مددجویان تحت‌ حمایت این نهاد در 14 استان آسیب دیدند، اظهار کرد: ۵ هزار واحد مسکن مددجویان بر اثر سیل در لرستان خسارت دیدند.

آسیب‌دیدگی ۵ هزار واحد مسکن مددجویان لرستان بر اثر سیلبه گزارش ایکنا از لرستان، ابراهیم بازیان، مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد عصر یک‎شنبه، 25 فروردین در بازدید از مناطق سیل‌زده لرستان با اشاره به خسارت سیل به منازل، منابع و زیرساخت‌ها، اظهار کرد: مددجویان تحت حمایت این نهاد در 14 استان آسیب‌ دیده‌اند که بیشترین آسیب‌ها مربوط به لرستان و خوزستان است.
وی با اشاره به خسارت‌های وارده به منازل مسکونی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد لرستان، گفت: با توجه به بررسی و کارشناسی به‌عمل آمده تاکنون پنج هزار واحد آسیب دیده که از این تعداد 1500 واحد تخریب کامل و 3500 واحد نیاز به تعمیرات دارد.
بازیان با اشاره به ادامه ارزیابی کارشناسان این نهاد در روستاهای فاقد راه گفت: بررسی‌ها در زمینه آسیب ساختمانی ادامه خواهد داشت.
آغاز عملیات تعمیر مسکن از هفته آینده
مدیرکل تامین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با اشاره به خسارت سیل در استان‌های شمالی کشور، افزود: هر چند گزارش‌ها فعلاً قطعی نیست ‌و راه زمینی بعضی روستاها هنوز بسته است ولی پیش‌بینی می‌شود بیش‌از 30 هزار واحد مسکن مددجویان کشور مورد آسیب و تخریب قرار بگیرد که از این تعداد 20 هزار واحد تعمیرات جزئی، حمام و سرویس بهداشتی و دیوارهای حائل است و 10 هزار واحد هم باید مورد تخریب و بازسازی قرار بگیرد.
وی با بیان این‌که در استان‌های شمالی مثل خراسان شمالی، مازندران و گلستان، کار تعمیرات را شروع و از مرحله ارزیابی نیز عبور کرده‌ایم، اظهار امیدواری کرد که ظرف هفته آینده هم تعمیرات در لرستان آغاز شود.
بازیان به در مسیر رودخانه بودن بعضی منازل اشاره کرد و با بیان این‌که این سیل عبرتی شد تا مدیران شهری و برنامه‌ریزان در بحث جا‌بجایی این منازل اقدام جدی انجام دهند، تصریح کرد: به‌ محض جابجایی و تثبیت مکان منازل مسکونی تخریبی، کمیته امداد آمادگی دارد ساخت آن پنج هزار واحد را که بیش از یک‌هزار و 500 واحدش ساخت منازل شهری و روستایی بود، انجام دهد.
مدیرکل تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد افزود: برنامه زمانی ما 3 الی 9 ماهه است و بخشی که مربوط به تعمیرات است 3 ماهه در کل کشور انجام می‌دهیم و بخشی که مربوط به احداث منازل شهری و روستایی است حداکثر 3 الی 6 ماه یعنی تا قبل از دی‌ماه، انجام می‌گیرد و از تسهیلات بلاعوض دولت هم به نحو مناسبی استفاده می‌کنیم و کمک‌های مکمل را هم برای تکمیل و تجهیز ساختمان مددجویان خواهیم داشت.
وی در خصوص اسکان موقت مددجویان سیل‌زده استان افزود: در بحث اسکان موقت مددجویان هم بر حسب تدابیر استانی، اگر نیاز به اسکان موقت باشد، تا آماده شدن ساختمان مسکونی، همکاری لازم را خواهیم داشت.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: